ЖИНОЯТЛАРНИНГ БАРВАҚТ ОЛДИНИ ОЛИШ МАСАЛАЛАРИГА БАҒИШЛАНГАН УЧРАШУВ БЎЛИБ ЎТДИ
Олмазор туманида Миллий гвардия Тошкент шаҳар "Қўриқлаш" бошқармаси, Тошкент шаҳар прокурорининг биринчи ўринбосари А.Урманов, туман ҳокимлиги, ИИО ФМБ, прокуратура масъуллари, маҳалла раислари ва еттилиги иштирокида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси, жиноятларнинг барвақт олдини олиш, маҳалла еттилигини бу борадаги фаолиятини самарали ташкил қилиш, қизил тоифадаги маҳаллалар бўйича алоҳида чора-тадбирлар дастурини ишлаб чиқиш масалаларига бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Унда жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларни олдини олиш ҳамда бу борадаги фаолият самарадорлигини ошириш юзасидан масъулларга тегишли топшириқ ва кўрсатмалар берилди.
Тадбирнинг иккинчи қисмида Тошкент шаҳар "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда туман ички ишлар бўлими ходимлари ҳамкорлигида Олмазор туманидаги “Чустий” МФЙ да саф кўриги ташкил этилиб, маҳаллаларда ўғирлик ва жиноятчиликни олдини олиш борасида амалга оширилаётган ишлар ҳақида тўхталиб ўтилди ҳамда мазкур ҳолатларга йўл қўймаслик, аҳоли хотиржамлигини асраш, фуқаролар мол-мулкини ишончли ҳимоя қилиш юзасидан тегишли топшириқ ва кўрсатмалар берилди. Шундан сўнг, "Қўриқлаш" хизмати ходимлари томонидан мазкур маҳаллада тарғибот ишлари олиб борилди. Маҳалладаги жами 28 та хонадонларнинг кириш қисмларига ташвиш тугмалари ўрнатилди.

A MEETING WAS HELD ON THE ISSUES OF EARLY SUPPRESSION OF CRIMES
In Almazar district of the capital, with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Tashkent city, First Deputy Prosecutor of Tashkent A.Urmanov, representatives of the district khokimiyat, Department of Internal Affairs, chairmen of mahallas, a meeting was held on early crime prevention, effective organization of the activities of the "mahalla seven", as well as the development of a program of special measures for mahallas from the red categories.
The speakers spoke about the work on preventing crime and violations of the rule of law, improving the effectiveness of activities in this area, and also gave officials appropriate instructions and instructions.
In the second part of the event, with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of Tashkent city and the district Department of Internal Affairs, a drill was held in Chustiy mahalla, during which issues of suppressing cases of fraud and theft of other peopleʼs property, crime prevention, maintaining public tranquility, and ensuring reliable protection of citizensʼ homes were discussed. After that, the staff of the "Protection" service conducted propaganda work in this direction. As a result, alarm buttons have been installed in the entrances of 28 houses.