ЖИНОЯТЛАРНИНГ БАРВАҚТ ОЛДИНИ ОЛИШ МАСАЛАЛАРИГА БАҒИШЛАНГАН УЧРАШУВ БЎЛИБ ЎТДИ
Олмазор туманида Миллий гвардия Тошкент шаҳар "Қўриқлаш" бошқармаси, Тошкент шаҳар прокурорининг биринчи ўринбосари А.Урманов, туман ҳокимлиги, ИИО ФМБ, прокуратура масъуллари, маҳалла раислари ва еттилиги иштирокида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси, жиноятларнинг барвақт олдини олиш, маҳалла еттилигини бу борадаги фаолиятини самарали ташкил қилиш, қизил тоифадаги маҳаллалар бўйича алоҳида чора-тадбирлар дастурини ишлаб чиқиш масалаларига бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Унда жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларни олдини олиш ҳамда бу борадаги фаолият самарадорлигини ошириш юзасидан масъулларга тегишли топшириқ ва кўрсатмалар берилди.
Тадбирнинг иккинчи қисмида Тошкент шаҳар "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда туман ички ишлар бўлими ходимлари ҳамкорлигида Олмазор туманидаги “Чустий” МФЙ да саф кўриги ташкил этилиб, маҳаллаларда ўғирлик ва жиноятчиликни олдини олиш борасида амалга оширилаётган ишлар ҳақида тўхталиб ўтилди ҳамда мазкур ҳолатларга йўл қўймаслик, аҳоли хотиржамлигини асраш, фуқаролар мол-мулкини ишончли ҳимоя қилиш юзасидан тегишли топшириқ ва кўрсатмалар берилди. Шундан сўнг, "Қўриқлаш" хизмати ходимлари томонидан мазкур маҳаллада тарғибот ишлари олиб борилди. Маҳалладаги жами 28 та хонадонларнинг кириш қисмларига ташвиш тугмалари ўрнатилди.

СОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА, ПОСВЯЩЕННАЯ ВОПРОСАМ РАННЕГО ПРЕСЕЧЕНИЯ ПРЕСТУПЛЕНИЙ
В Алмазарском районе столицы с участием сотрудников Управления «Охраны» Национальной гвардии города Ташкента, первого заместителя прокурора города Ташкента А.Урманова, представителей районного хокимията, ОКД ОВД, председателей махаллей состоялась встреча, посвященная вопросам ранней профилактики преступности, эффективной организации деятельности «махаллинской семерки», а также разработки программы специальных мер для махаллей из красной категории.
Выступившие с речью рассказали о работе по предотвращению преступности и нарушений законности, повышению эффективности деятельности в данном направлении, а также дали должностным лицам соответствующие поручения и указания.
Во второй части мероприятия при участии сотрудников Управления «Охраны» города Ташкента и районного отдела внутренних дел проведен строевой смотр в махалле Чустий, в ходе которого обсуждены вопросы пресечения случаев мошенничества и хищения чужого имущества, профилактики преступности, сохранения спокойствия населения, обеспечения надежной охраны домов граждан. После чего сотрудники службы «Охрана» провели пропагандистскую работу в данном направлении. В результате этого в подъездах 28 домов установлены тревожные кнопки.