Ходимларнинг билим савияларини ошириш мақсадида учрашув ташкил этилди
Ходимларнинг билим савиясини ошириш, суд-ҳуқуқ тизимидаги янгиликлардан хабардор қилиш мақсадида кўплаб учрашувлар, давра суҳбатлари ташкил этилмоқда. Ана шундай давра суҳбатларидан бири куни кеча Навоий вилояти Қўриқлаш бошқармаси ҳамда Навоий шаҳар жиноят ишлари бўйича суди масъуллари билан ҳамкорликда ўтказилди.
Унда масъуллар томонидан ходимларга тизимдаги ислоҳотлар, маъмурий ҳуқуқбузарликлар аниқланганда расмийлаштириш жараёнлари, коррупция билан боғлиқ ҳолатлар хусусида батафсил тушунчалар бердилар.
Давра суҳбати якунида ходимлар ўзларини қизиқтирган саволларига малакали мутахассислар томонидан атрофлича жавоб олдилар.

A meeting was held aimed at increasing the level of knowledge of the staff
In order to strengthen the knowledge of employees and inform them about the news, many meetings and round tables are organized in the judicial and legal system. One of these round tables was held the day before with the participation of employees of the Directorate of Protection of Navoi region and Criminal Court of Navoi city.
At the event, the responsible persons provided employees with detailed explanations about the reforms in the system, the registration processes for detecting administrative offenses and cases related to corruption.
Following the meeting, the participants received detailed answers to their questions from qualified specialists.