Ходимларнинг билим савияларини ошириш мақсадида учрашув ташкил этилди
Ходимларнинг билим савиясини ошириш, суд-ҳуқуқ тизимидаги янгиликлардан хабардор қилиш мақсадида кўплаб учрашувлар, давра суҳбатлари ташкил этилмоқда. Ана шундай давра суҳбатларидан бири куни кеча Навоий вилояти Қўриқлаш бошқармаси ҳамда Навоий шаҳар жиноят ишлари бўйича суди масъуллари билан ҳамкорликда ўтказилди.
Унда масъуллар томонидан ходимларга тизимдаги ислоҳотлар, маъмурий ҳуқуқбузарликлар аниқланганда расмийлаштириш жараёнлари, коррупция билан боғлиқ ҳолатлар хусусида батафсил тушунчалар бердилар.
Давра суҳбати якунида ходимлар ўзларини қизиқтирган саволларига малакали мутахассислар томонидан атрофлича жавоб олдилар.

Состоялась встреча, нацеленная на повышение уровня знаний сотрудников
В целях укрепления знаний сотрудников, информирования их о новостях в судебно-правовой системе организуется множество встреч и «круглых столов». Один из таких «круглых столов» состоялся накануне при участии сотрудников Управления охраны Навоийской области и Навоийского городского суда по уголовным делам.
На мероприятии ответственные лица предоставили сотрудникам подробные разъяснения о реформах в системе, процессах оформления при выявлении административных правонарушений и случаях, связанных с коррупцией.
По итогам встречи участники получили подробные ответы на интересующие их вопросы от квалифицированных специалистов.