Хизмат интизомига риоя этилишини таъминлаш, ходимларнинг ота-оналари билан ҳамкорликни мустаҳкамлаш масалаларига бағишланган навбатдаги учрашув бўлиб ўтди
Ходимлар ўртасида хизмат интизомига риоя этилишини таъминлаш ва ота-оналар билан ҳамкорликни мустаҳкамлаш мақсадида Тошкент вилояти Қўриқлаш бошқармасида навбатдаги учрашув бўлиб ўтди.
Тадбир давомида иштирокчиларга қонунчиликдаги сўнгги ўзгаришлар ва норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар билан ишлаш қоидалари ҳақида маълумот берилди. Ўтган давр мобайнида тизимда ижро ва хизмат интизомини бузиш билан боғлиқ аниқ ҳолатлар кўриб чиқилиб, бундай ҳуқуқбузарликлар учун жавобгарликка тортиш асослари батафсил тушунтирилди.
Бундан ташқари, бошқарма бошлиғи томонидан фуқароларнинг шахсий қабули ташкил этилиб, юзага келган масалаларни ҳал этиш бўйича ҳуқуқий маслаҳатлар берилди. Шунингдек, масъул ходимлар учун аниқ вазифалар белгиланиб, ижроси назоратга олинди.

Состоялась очередная встреча, посвященная вопросам обеспечения соблюдения служебной дисциплины и укрепления взаимодействия с родителями сотрудников
Для обеспечения соблюдения служебной дисциплины среди сотрудников и укрепления взаимодействия с родителями в Управлении охраны Ташкентской области прошла очередная встреча.
В ходе мероприятия участники получили информацию о последних изменениях в законодательстве и правилах работы с нормативно-правовыми актами. Были рассмотрены конкретные случаи нарушений исполнительской и служебной дисциплины в системе за прошедший период, а также подробно разъяснены основания для привлечения к ответственности за такие нарушения.
Кроме того, начальник управления организовал личный приём граждан, где были даны правовые консультации по решению возникших вопросов. Также были определены конкретные задачи для ответственных сотрудников и установлен контроль за их выполнением.