Хизмат интизомига риоя этилишини таъминлаш, ходимларнинг ота-оналари билан ҳамкорликни мустаҳкамлаш масалаларига бағишланган навбатдаги учрашув бўлиб ўтди
Ходимлар ўртасида хизмат интизомига риоя этилишини таъминлаш ва ота-оналар билан ҳамкорликни мустаҳкамлаш мақсадида Тошкент вилояти Қўриқлаш бошқармасида навбатдаги учрашув бўлиб ўтди.
Тадбир давомида иштирокчиларга қонунчиликдаги сўнгги ўзгаришлар ва норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар билан ишлаш қоидалари ҳақида маълумот берилди. Ўтган давр мобайнида тизимда ижро ва хизмат интизомини бузиш билан боғлиқ аниқ ҳолатлар кўриб чиқилиб, бундай ҳуқуқбузарликлар учун жавобгарликка тортиш асослари батафсил тушунтирилди.
Бундан ташқари, бошқарма бошлиғи томонидан фуқароларнинг шахсий қабули ташкил этилиб, юзага келган масалаларни ҳал этиш бўйича ҳуқуқий маслаҳатлар берилди. Шунингдек, масъул ходимлар учун аниқ вазифалар белгиланиб, ижроси назоратга олинди.

A regular meeting was held on the issues of ensuring compliance with official discipline and strengthening cooperation with the parents of employees
A regular meeting was held at the Directorate of Protection Tashkent region to ensure compliance with official discipline among employees and strengthen cooperation with parents.
During the event, the participants received information about the latest changes in legislation and rules for working with regulatory legal acts. Specific cases of violations of executive and official discipline in the system over the past period were reviewed, and the grounds for bringing to justice for such violations were explained in detail.
In addition, the head of the department organized a personal reception for citizens, where legal consultations were given to resolve the issues that arose. Specific tasks for responsible employees were also identified and monitoring of their implementation was established.