Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ўртасида "Заковат" мусобақаси ўтказилди
Ходимларнинг илмий ва интеллектуал салоҳиятини юксалтириш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш мақсадида тизимли ишлар ташкил этилмоқда. Хусусан, Навоий вилояти Қўриқлаш бошқармаси ҳамда Ёшлар иттифоқи вилоят кенгаши билан ҳамкорликда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ўртасида "Заковат" мусобақаси ўтказилди.
Жами 8 та жамоа иштирок этган мазкур мусобақада ходимлар ўзларининг билим салоҳиятларини ишга солиб, ғолиблик учун кураш олиб бордилар. Қизғин ва муросасиз кечган баҳсларда ҳакамларнинг бир овоздан фикрига кўра Навоий вилояти Қўриқлаш бошқармаси жамоаси “Энг тезкор жамоа” сифатида ғолиб деб топилиб, ташкилотчилар томонидан диплом ва эсдалик совғалари билан тақдирланишди.
Мазкур тадбирларнинг ўтказилишидан асосий мақсад – ходимлар ва ҳарбий хизматчилар ўртасида дўстона муҳитни ҳамда соғлом рақобатни шакллантиришдан иборат.

In order to increase the scientific and intellectual potential of employees, as well as the meaningful organization of their free time, systematic work is carried out. In particular, the Directorate of Protection of Navoi region, together with the regional Council of the Youth Union, organized an intellectual game "Zakovat" among law enforcement officers.
8 teams took part, which demonstrated their intellectual potential and fought for victory. According to the unanimous opinion of the judges, the team of the Directorate of Protection of Navoi region was recognized as the "Most operational team" and awarded diplomas and memorable gifts from the organizers.
The main purpose of such events is to create a friendly atmosphere and healthy competition between law enforcement officers and military personnel.