Сирдарё вилоятида куч тузилмаларидаги ҳарбий хизматчилар ва ходимлари ўртасида “Ҳуқуқ билимдони” шиори остида “Заковат” интеллектуал ўйини бўлиб ўтди
Сирдарё вилоятида куч тузилмаларидаги ҳарбий хизматчилар ва ходимлари ўртасида “Ҳуқуқ билимдони” шиори остида “Заковат” интеллектуал ўйини бўлиб ўтди. Гулистон шаҳридаги Ёшлар марказида ўтказилган мазкур интеллектуал беллашув ҳарбий хизматчилар ва ходимларининг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш, билим ва кўникмаларини мустаҳкамлаш, шунингдек, интеллектуал салоҳиятини ривожлантириш мақсадида ташкил этилди.
Тадбир давомида 10 та жамоа ўзаро билим, мантиқий фикрлаш, тезкор жавоб қайтариш ва жамоавий ишлаш бўйича беллашди. Қизғин ва муросасиз руҳда ўтган мусобақа якунида қуйидаги жамоалар ғолиб деб топилди:
1-ўрин — “Ватанпарварлар” жамоаси (Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармаси);
2-ўрин — “Тариқат” жамоаси (вилоят Божхона бошқармаси);
3-ўрин — “Қалқон” жамоаси (вилоят Қўриқлаш бошқармаси).
Ғолиб ва фаол иштирок этган жамоаларга Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Сирдарё вилояти Кенгаши ҳамда Ёшлар ишлари бошқармаси томонидан дипломлар ва эсдалик совғалари тантанали равишда топширилди.
Мазкур тадбир ҳарбий хизматчилар ва куч тузилмалари ходимлари ўртасида билим ва тафаккур беллашувларини янада оммалаштиришга хизмат қилади.

The intellectual tournament "Zakovat" was held in the Syrdarya region under the motto "Law Expert" among military personnel and law enforcement officers
The intellectual tournament "Zakovat" was held in the Syrdarya region under the motto "Law Expert" among military personnel and law enforcement officers. The event was held in the Youth Center of Gulistan city. The main purpose of the competition was to increase the legal literacy of the participants, strengthen their professional knowledge and skills, as well as develop the intellectual potential of the personnel.
The tournament was attended by 10 teams that competed in terms of knowledge, logical thinking, reaction speed and teamwork. The competition was held in an intense and uncompromising struggle. According to the results of the tournament, the first place was taken by the Vatanparvarlar team from the Department of Internal Affairs of Syrdarya region. The silver medalists were representatives of the Tarikat team from the Customs Administration. The bronze medal was won by the Kalkon team from the Directorate of Protection of the region.
The winners and active participants of the tournament were awarded with diplomas and memorable gifts from the Syrdarya Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan and the Youth Affairs Department.
The organizers note that holding such events contributes to the further development of the intellectual movement and the popularization of knowledge among the military and law enforcement personnel of the region.