“СИФАТИ ХИЗМАТ – ИШОНЧЛИ ҲИМОЯ” ТАМОЙИЛИ АСОСИДА РЕСПУБЛИКАМИЗ БЎЙЛАБ ТАРҒИБОТ ТАДБИРЛАРИ ЎТКАЗИЛМОҚДА
Бугунги кунда Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси томонидан юртдошларимиз учун бир қатор қулайликлар яратилди десак муболаға қилмаган бўламиз. Сабаби шундаки, энг минимал миқдордаги таъриф режалари, сифатли ва ишончли хизмат, фуқаролар учун тезкор ва қулай сервис хизматлари, буларнинг барчаси фуқароларимизнинг тинч-тотув ҳаёт кечиришлари, республикамиз бўйлаб ўғирлик каби жиноятларга кескин камайтиришга хизмат қилмоқда.
Куни кеча Миллий гвардия Тошкент шаҳри, Навоий ва Хоразм вилоят "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари томонидан тизимда амалга оширилаётган ишларни фуқароларимизга етказиш мақсадида, туман- шаҳарлардаги маҳалларда тарғибот тадбирлари бўлиб ўтди.
Мазкур тарғибот давомида юртдошларимизга "Қўриқлаш" хизматининг афзалликлари ва вазифалари, бугунги кундаги соҳага кириб келаётган янги технологияларнинг қулайлик жиҳатлари тушунтириб ўтилди.
Фуқароларимиз эса хизмат турлари бўйича ўзларини қизиқтирган барча саволларга масъул ходимлардан жавоб олдилар ва шу ернинг ўзида хизматдан фойдаланиш истагида бўлган тадбиркорлар ва фуқаролардан аризалар қабул қилинди.

INFORMATION EVENTS ARE HELD THROUGHOUT THE REPUBLIC ON THE BASIS OF THE PRINCIPLE OF "HIGH-QUALITY SERVICE - RELIABLE SECURITY"
It would not be an exaggeration to say that today the Main Directorate of "Protection" of the National Guard has created a number of favorable conditions for our compatriots. Tariff plans at minimum prices, high-quality and reliable services, fast and convenient service contribute to a quiet life and reduce crime.
The other day, employees of the directorates of "Protection" of the National Guard of Tashkent city, Navoi and Khorezm regions organized awareness-raising events among citizens of districts and cities.
During the events, citizens got acquainted with the advantages and tasks of the "Protection" service, modern security equipment used in the field.
At the end of the event, citizens received answers to all their questions about the types of services, and also submitted applications for the transfer of property and objects under protection.