“СИФАТИ ХИЗМАТ – ИШОНЧЛИ ҲИМОЯ” ТАМОЙИЛИ АСОСИДА РЕСПУБЛИКАМИЗ БЎЙЛАБ ТАРҒИБОТ ТАДБИРЛАРИ ЎТКАЗИЛМОҚДА
Бугунги кунда Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси томонидан юртдошларимиз учун бир қатор қулайликлар яратилди десак муболаға қилмаган бўламиз. Сабаби шундаки, энг минимал миқдордаги таъриф режалари, сифатли ва ишончли хизмат, фуқаролар учун тезкор ва қулай сервис хизматлари, буларнинг барчаси фуқароларимизнинг тинч-тотув ҳаёт кечиришлари, республикамиз бўйлаб ўғирлик каби жиноятларга кескин камайтиришга хизмат қилмоқда.
Куни кеча Миллий гвардия Тошкент шаҳри, Навоий ва Хоразм вилоят "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари томонидан тизимда амалга оширилаётган ишларни фуқароларимизга етказиш мақсадида, туман- шаҳарлардаги маҳалларда тарғибот тадбирлари бўлиб ўтди.
Мазкур тарғибот давомида юртдошларимизга "Қўриқлаш" хизматининг афзалликлари ва вазифалари, бугунги кундаги соҳага кириб келаётган янги технологияларнинг қулайлик жиҳатлари тушунтириб ўтилди.
Фуқароларимиз эса хизмат турлари бўйича ўзларини қизиқтирган барча саволларга масъул ходимлардан жавоб олдилар ва шу ернинг ўзида хизматдан фойдаланиш истагида бўлган тадбиркорлар ва фуқаролардан аризалар қабул қилинди.

ПО ВСЕЙ РЕСПУБЛИКЕ ПРОВОДЯТСЯ ИНФОРМАЦИОННЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ НА ОСНОВЕ ПРИНЦИПА «КАЧЕСТВЕННАЯ СЛУЖБА - НАДЕЖНАЯ ОХРАНА»
Не будет преувеличением сказать, что на сегодняшний день Главное управление «Охраны» Национальной гвардии создало ряд благоприятных условий для наших соотечественников. Тарифные планы по минимальным ценам, качественные и надежные услуги, быстрое и удобное обслуживание способствуют спокойной жизни и снижению преступности.
На днях сотрудники управлений «Охраны» Национальной гвардии города Ташкента, Навоийской и Хорезмской областей организовали информационно-разъяснительные мероприятия среди граждан районов и городов.
В ходе мероприятий граждане ознакомились с преимуществами и задачами службы «Охрана», современными охранными средствами, используемыми в сфере.
В завершение мероприятия граждане получили ответы на все интересующие вопросы о видах услуг, а также подали заявления о передаче имущества и объектов под охрану.