ШАХСИЙ ТАРКИБГА ТИЗИМДАГИ ИСЛОҲОТЛАР ЕТКАЗИЛДИ
Бухоро вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда вилоят Ҳарбий прокуратураси масъуллари билан ҳамкорликда Олот тумани маданият марказида туман "Қўриқлаш" бўлими ходимлари ва уларнинг оила аъзолари билан учрашув ташкил этилди.
Масъуллар хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш борасида эътибор қаратиш лозим бўлган алоҳида муҳим жиҳатларга тўхталдилар.
Учрашувларда сўз олганлар, мамлакатимизда сўнги йилларда барча соҳалар каби Миллий гвардия тизимларида ҳам давлатимиз раҳбари ташаббуси билан кенг кўламли ислоҳотлар амалга оширилаётганлиги ҳамда амалга оширилаётган янгиланишлар ҳақида тўхталиб ўтдилар.
Тизимдаги ислоҳотлар нафақат таркибий ва ташкилий жиҳатдан, балки ходимларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш масалаларига ҳам алоҳида эътибор қаратилаётганлигини масъуллар томонидан таъкидланиб, ходимларга, уй-жойлар ва автотранспортлар олиш учун имтиёзли кредитлар ажратилаётлигини, саломатлигини тиклаш учун дам олиш ва даволаниш масканларига тиббий йўлланмалар, шунингдек, фарзандларига олий ва ўрта махсус таълим муассасаларига ўқишга кириш учун тавсиянома (тақдимнома) лар берилаётганлигини ҳам алоҳида эътироф этилди.
Учрашув давомида ходимларнинг оила аъзолари томонидан ўзларини қизиқтирган саволлари билан мутасаддиларга мурожаат этиб, батафсил жавоблар олдилар.

THE STAFF IS FAMILIAR WITH THE REFORMS IN THE SYSTEM
The Directorate of "Protection" of Bukhara region, together with the military prosecutor's office, organized a meeting with employees of the district department of "Protection" and their families in the Cultural Center of Alat district.
Some important aspects that should be paid attention to when organizing service discipline and legality were discussed.
The speakers at the meeting noted that in recent years, at the initiative of the head of state, large-scale reforms and updates have been carried out in the National Guard systems in our country.
It was also emphasized that the reforms in the system relate to issues of social support for employees, the allocation of preferential loans, housing and vehicles, medical vouchers to recreation and treatment facilities to restore health, as well as directions (recommendations) to children for admission to higher and secondary educational institutions.
During the meeting, the family members of the employees received detailed answers to their questions.