ШАХМАТ БЎЙИЧА МИЛЛИЙ ГВАРДИЯ БИРИНЧИЛИГИ ЎТКАЗИЛДИ
Давлатимиз раҳбарининг "Шахматни янада оммалаштириш ва ривожлантириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги қарори ижросини таъминлаш мақсадида Гулистон шаҳрида жойлашган Ёшлар марказида Миллий гвардия ҳудудий бошқармаларида хизмат қилаётган ҳарбий хизматчи ва ходимлар ўртасида мазкур спорт бўйича Миллий гвардия биринчилиги ўтказилди.
Мусобақа давомида иштирокчилар шахмат спортининг рапид йўналишида ўзаро куч синашишди. Беллашув қизғин ва муросасиз баҳсларга бой тарзда ўтиб, жараёнлар малакали ҳакамлар томонидан адолатли баҳолаб борилди.
Якунда яккалик ва жамоа баҳсларида ғолиблар аниқланди. Умумжамоа ҳисобида III ўрин Қорақалпоғистон Республикаси Миллий гвардия бошқармаси, II ўринни "Қўриқлаш" бош бошқармаси, фахрли I ўринни Миллий гвардия ҳарбий қисми жамоасига насиб этди.
Ғолиб ва совриндорлар диплом, медаль ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Шуни таъкидлаш жоизки, бу каби мусобақалар ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг билимларини ошириш билан бир қаторда, ўзаро жамоа бўлиб бир мақсад сари ҳаракат қилишлари учун кенг замин яратмоқда.

СОСТОЯЛОСЬ СОРЕВНОВАНИЕ НА ПЕРВЕНСТВО НАЦИОНАЛЬНОЙ ГВАРДИИ ПО ШАХМАТАМ
В целях обеспечения реализации Постановления Главы нашего государства «О дополнительных мерах по дальнейшей популяризации и развитию шахмат» в Молодежном центре, расположенном в городе Гулистане, проведено соревнование на первенство Национальной гвардии по данному виду спорта среди военнослужащих и сотрудников территориальных управлений Национальной гвардии.
Абсолютно каждый участник продемонстрировал невероятное рвение к победе, а также свои навыки в рапиде – разновидности игры в шахматы с ограничением времени на обдумывание. Состязания оказались зрелищными и насыщенными, а также справедливо оценивались квалифицированными судьями.
В завершении стали известны имена победителей индивидуальных и командных партий. Так, команда Управления Национальной гвардии по Республике Каракалпакстан заняла III место, Главного управления «Охраны» – II место. Почетное I место завоевала команда воинской части Национальной гвардии.
Победителям и призёрам вручены дипломы, медали и памятные подарки.
Стоит отметить, что подобные соревнования, помимо повышения уровня знаний военнослужащих и сотрудников, создают широкую основу для совместной работы в команде для достижения общей цели.