"Қўриқлаш" бош бошқармаси кинолог-мутахассисларининг хизмат кўпкураши давом этмоқда
Аввал хабар берганимиздек, Жиззах вилояти "Динамо" дала ўқув майдонида Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси "Қўриқлаш" бош бошқармаси кинолог-мутахассисларининг хизмат кўпкураши бўйича очиқ мусобақаларга старт берилган эди.
Бугун ҳам ушбу нуфузли мусобақаларнинг навбатдаги баҳслари давом этиб, қизиқарли курашларга бой тарзда бўлиб ўтди.
Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва вилоятлардан жами 28 нафар иштирокчилар 5 кун давомида 6 та шарт бўйича беллашадилар. Кинолог мутахассислар ўз хизмат итлари билан махсус синовлардан эпчиллик, аниқлик ва тезкорлик асосида, энг муҳими эса, хатосиз ўтишга ҳаракат қилдилар.
Шартлар бир қарашда жуда мураккаб эмас, бироқ умумий буйруқ машқларини бажариш, шахсий буюмлардан шахсни қидириб топиш, жиноятчини қўлга олиш ва конвой қилиш, тўсиқларни енгиб ўтиш, из қидирув машқларини бажариш ва хизмат биатлони шартларида ўз маҳоратларини синаб кўрдилар.

Service all-around competition for cynologists-specialists of the Main Directorate of "Protection" continues
As previously reported, an open competition for the service all-around of cynologists-specialists of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard of the Republic of Uzbekistan has started at the Dynamo training ground in Jizzakh region.
Today also turned out to be full of spectacular and tense moments.
It is worth recalling that 28 cynologists from the Republic of Karakalpakstan, Tashkent city and the regions take part in the competition. Participants compete for victory in 6 conditions of the competition. Today, together with their service dogs, they completed special tests for agility, accuracy and speed.
The conditions, although they do not seem complicated, are aimed at performing team exercises, searching for a person by personal belongings, detaining and escorting a criminal, overcoming obstacles, trail search and service biathlon.