"Қўриқлаш" бош бошқармаси кинолог-мутахассисларининг хизмат кўпкураши давом этмоқда
Аввал хабар берганимиздек, Жиззах вилояти "Динамо" дала ўқув майдонида Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси "Қўриқлаш" бош бошқармаси кинолог-мутахассисларининг хизмат кўпкураши бўйича очиқ мусобақаларга старт берилган эди.
Бугун ҳам ушбу нуфузли мусобақаларнинг навбатдаги баҳслари давом этиб, қизиқарли курашларга бой тарзда бўлиб ўтди.
Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва вилоятлардан жами 28 нафар иштирокчилар 5 кун давомида 6 та шарт бўйича беллашадилар. Кинолог мутахассислар ўз хизмат итлари билан махсус синовлардан эпчиллик, аниқлик ва тезкорлик асосида, энг муҳими эса, хатосиз ўтишга ҳаракат қилдилар.
Шартлар бир қарашда жуда мураккаб эмас, бироқ умумий буйруқ машқларини бажариш, шахсий буюмлардан шахсни қидириб топиш, жиноятчини қўлга олиш ва конвой қилиш, тўсиқларни енгиб ўтиш, из қидирув машқларини бажариш ва хизмат биатлони шартларида ўз маҳоратларини синаб кўрдилар.

Служебное многоборье кинологов-специалистов Главного управления «Охраны» продолжается
Как сообщалось ранее, на учебно-полевом полигоне «Динамо» Джизакской области стартовало Открытое соревнование по служебному многоборью кинологов-специалистов Главного управления «Охраны» Национальной гвардии Республики Узбекистан.
Сегодняшний день так же оказался полон зрелищных и напряженных моментов.
Стоит напомнить, участие в соревновании принимают 28 кинологов-специалистов из Республики Каракалпакстан, города Ташкента и областей. Участники состязаются за победу в 6 условиях соревнования. Сегодня вместе со своими служебными собаками завершили специальные испытания на ловкость, точность и скорость.
Условия хоть и не кажутся сложными, однако направлены на выполнение общекомандных упражнений, розыск человека по личным вещам, задержание и конвоирование преступника, преодоление препятствий, следорозыск и служебный биатлон.