САЙЁР ҚАБУЛЛАР – МУАММОЛАР ЕЧИМИГА ХИЗМАТ ҚИЛМОҚДА
Миллий гвардия Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида хизмат қилиб келаётган ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзолари иштирокида сайёр қабул ўтказилди.
Тадбирга Фарғона ҳарбий прокуратураси, "Қўриқлаш" бошқармаси раҳбарияти, вилоят Соғлиқни сақлаш бошқармаси, Бандлик ва меҳнатга кўмаклашиш маркази, "Ишга марҳамат" мономаркази мутахассислари, Мактаб ва мактабгача таълим бошқармаси ҳамда бир қатор мутасадди ташкилот вакиллари таклиф этилди.
Тадбирда дастлаб, мамлакатимизда Қуролли кучлар тизимида олиб борилаётган ислоҳотлар, ходимлар фаолиятида яратилаётган шарт-шароитлар, имкониятлар хусусида сўз юритилди. Шундан сўнг мунтазам равишда ўтказилиб келинаётган бу каби сайёр қабуллар, ходимларнинг ҳуқуқ ва эркинликлари, қонуний манфаатларини амалга оширишда дуч келган муаммоларини ижобий ҳал этишда, масалаларни жойида бартараф қилишда муҳим аҳамиятга эга эканлиги таъкидланди. Шунингдек ҳар бир иштирокчиларнинг мурожаатлари, таклифлари тингланди. Бу жараёнда ходимлар томонидан, уй-жой, ишга жойлашиш, оила аъзоларини бандлигини таъминлаш, фарзандларини боғчалар ва мактабларга жойлаш, меҳнат қонунчилиги масалалари, иш жойларини ўзгартириш ҳамда бошқа ижтимоий масалалар ўртага ташланди. Ҳар бир мурожаат юзасидан атрофлича ечим изланиб, тегишли ҳуқуқий маслаҳатлар берилди.
Келиб тушган 21 та мурожаатларнинг 10 таси шу жойнинг ўзида ижобий ҳал қилинган бўлса, 11 таси бўйича тушунтириш берилди. Барча масалалар, билдирилган фикрлар ва таклифлар асосида тегишли тавсиялар ишлаб чиқилди ва масъулларга кўрсатмалар берилди.

A field reception for employees and their families was held at the Directorate of "Protection" of the National Guard of Ferghana region.
Officials of the Ferghana Military Prosecutor's Office, the Directorate of "Protection", the Department of Health, the Employment Assistance Center, the Ishga Marhamat monocenter, the Department of School and Preschool Education, as well as representatives of a number of others took part. The event discussed the reforms being carried out in the Armed Forces system, the conditions and opportunities created for the work of employees. At the same time, it was emphasized that such field receptions play an important role in positively solving the problems faced by employees. The appeals and suggestions of each participant were also heard, questions of housing, employment, employment of family members, placement of children in kindergartens and schools, job changes and others were listened to. Appropriate legal advice has been provided on each of the received questions.
Of the 21 appeals received, 10 were resolved positively on the spot, 11 of them were clarified. Based on all the questions, opinions and suggestions expressed, appropriate recommendations were developed and instructions were given to officials.