Қўриқлаш Департаменти ходимлари томонидан аҳоли ва тадбиркорлар ўртасида қўриқлаш хизматларидан фойдаланишнинг афзалликларини тушунтириш мақсадида мунтазам равишда тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилмоқда
Бугунги кунда юртимизда тинчлик ва осойишталикни таъминлаш, мулкдорларнинг шахсий ва моддий бойликларини муҳофаза қилиш масаласи долзарб аҳамият касб этмоқда. Шу жиҳатдан, қўриқлаш хизматларидан фойдаланиш нафақат зарурат, балки ҳаётий эҳтиёжга айланиб боряпти.
Шундан келиб чиқиб, ИИБ ҳузуридаги Қўриқлаш Департаменти ходимлари томонидан аҳоли ва тадбиркорлар ўртасида қўриқлаш хизматларидан фойдаланишнинг афзалликларини тушунтириш мақсадида мунтазам равишда тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилмоқда.
Жумладан, куни кеча ўтказилган профилактик ва тарғибот-ташвиқот тадбирлари доирасида тадбиркорлик субъектлари билан учрашишиб, хавфсизликни таъминлаш, жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, мулкий жиноятларга чек қўйиш, фуқароларнинг мулкларини муҳофаза қилиш бўйича амалий таклиф ва тавсиялар берилди.
Шунингдек, хонадон ҳамда савдо объектларга “Ташвиш тугмачалари” ўрнатиш ҳамда қўриқловга олиш тартиби, Қўриқлаш хизматларидан фойдаланишнинг афзалликлари, тезкор ҳаракатланувчи гуруҳлар фаолияти ва сигнализация воситаларининг ишлаш тартиби малакали мутахассислар томонидан тушунтирилди.
Тадбир якунида ўз уйларни ва савдо объектларини қўриққа топшириш истагини билдирган фуқаролардан белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди.

Сотрудники Департамента охраны при МВД регулярно проводят разъяснительные работы среди населения и предпринимателей, информируя их о преимуществах охранных услуг
Сегодня вопросы обеспечения мира и спокойствия в стране, защиты личных и материальных ценностей граждан становятся всё более актуальными. В связи с этим использование охранных услуг не только необходимо, но и становится жизненной потребностью.
Сотрудники Департамента охраны при МВД регулярно проводят разъяснительные работы среди населения и предпринимателей, информируя их о преимуществах охранных услуг.
Недавно проведённые профилактические и информационно-разъяснительные мероприятия включали встречи с гражданами и субъектами предпринимательства. В ходе этих встреч были даны практические рекомендации по обеспечению безопасности, предотвращению преступлений и правонарушений, а также по защите имущества.
Квалифицированные специалисты рассказали о порядке установки «тревожных кнопок» в жилых помещениях и на торговых объектах, преимуществах использования охранных услуг, работе групп быстрого реагирования и функционировании систем сигнализации.
По итогам проведённых встреч граждане, изъявившие желание обеспечить охрану своих домов и коммерческих объектов, подали соответствующие заявления.
Такие мероприятия продолжаются, и их цель — повышение уровня безопасности и информированности населения.