Қўриқлаш Департаменти ходимлари томонидан аҳоли ва тадбиркорлар ўртасида қўриқлаш хизматларидан фойдаланишнинг афзалликларини тушунтириш мақсадида мунтазам равишда тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилмоқда
Бугунги кунда юртимизда тинчлик ва осойишталикни таъминлаш, мулкдорларнинг шахсий ва моддий бойликларини муҳофаза қилиш масаласи долзарб аҳамият касб этмоқда. Шу жиҳатдан, қўриқлаш хизматларидан фойдаланиш нафақат зарурат, балки ҳаётий эҳтиёжга айланиб боряпти.
Шундан келиб чиқиб, ИИБ ҳузуридаги Қўриқлаш Департаменти ходимлари томонидан аҳоли ва тадбиркорлар ўртасида қўриқлаш хизматларидан фойдаланишнинг афзалликларини тушунтириш мақсадида мунтазам равишда тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилмоқда.
Жумладан, куни кеча ўтказилган профилактик ва тарғибот-ташвиқот тадбирлари доирасида тадбиркорлик субъектлари билан учрашишиб, хавфсизликни таъминлаш, жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, мулкий жиноятларга чек қўйиш, фуқароларнинг мулкларини муҳофаза қилиш бўйича амалий таклиф ва тавсиялар берилди.
Шунингдек, хонадон ҳамда савдо объектларга “Ташвиш тугмачалари” ўрнатиш ҳамда қўриқловга олиш тартиби, Қўриқлаш хизматларидан фойдаланишнинг афзалликлари, тезкор ҳаракатланувчи гуруҳлар фаолияти ва сигнализация воситаларининг ишлаш тартиби малакали мутахассислар томонидан тушунтирилди.
Тадбир якунида ўз уйларни ва савдо объектларини қўриққа топшириш истагини билдирган фуқаролардан белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди.

Employees of the Department of Protection at the Ministry of Internal Affairs regularly carry out explanatory work among the population and entrepreneurs, informing them about the advantages of protection services
Today, the issues of ensuring peace and tranquility in the country, protecting personal and material values of citizens are becoming more and more urgent. In this regard, the use of security services is not only necessary, but also becomes a vital necessity.
Employees of the Department of Protection at the Ministry of Internal Affairs regularly carry out explanatory work among the population and entrepreneurs, informing them about the advantages of protection services.
Recent preventive and awareness-raising activities included meetings with citizens and business entities. During these meetings, practical recommendations were given on ensuring security, preventing crimes and offenses, as well as protecting property.
Qualified specialists spoke about the installation of "alarm buttons" in residential premises and retail facilities, the advantages of using security services, the work of rapid response teams and the functioning of alarm systems.
As a result of the meetings, citizens who expressed a desire to ensure the protection of their homes and commercial facilities submitted relevant applications.
Such events are continuing, and their goal is to increase the level of safety and awareness of the population.