Республика ҳарбий прокуратураси ҳамда Тошкент вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамкорлигида Нурафшон шаҳрида жойлашган Ёшлар марказида оммавий сайёр қабул ўтказилди
Республика ҳарбий прокуратураси ҳамда Тошкент вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан Нурафшон шаҳрида жойлашган Ёшлар марказида оммавий сайёр қабул ўтказилди.
Унда 2023-2024-йилларда муддатли ҳарбий хизматни ўтаб келган ёшларни муаммоларини ўрганиш, уларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш мақсадида сайёр қабул ва бўш иш ўринлари ярмаркаси бўлиб ўтди.
Қабулда иштирок этган ёшлар ўзларини қизиқтирган барча саволларига масъуллардан жавоб олишди. Хусусан, мавжуд бўш иш ўринларига ишга жойлашиш, замонавий касб-ҳунар эгаллаш ҳамда олий ўқув юртларида билим олиш бўйича керакли тавсия ва таклифлар берилиб, бир нечта мурожаатлар жойида ҳал этилди.

Республиканская военная прокуратура и Управление «Охраны» Ташкентской области организовали общественный приём в Молодёжном центре города Нурафшана
В Молодёжном центре города Нурафшана состоялся общественный приём, организованный Республиканской военной прокуратурой и Управлением «Охраны» Ташкентской области.
В рамках приема изучены проблемы молодежи, прошедшей срочную военную службу в 2023-2024 годах, обсуждены вопросы оказания им социальной поддержки. Кроме того, организована ярмарка вакансий.
Стоит отметить, что все участники общественного приема получили подробные ответы на все интересующие их вопросы. Наряду с этим даны необходимые рекомендации и предложения по трудоустройству, обучению современным профессиям и получению образования в высших учебных заведениях.