Миллий гвардия Наманган шаҳар "Қўриқлаш" бўлими ва "Янги Ўзбекистон ёшлар зиё маскани" клуби аъзолари билан ҳамкорликда "Китобхонлик – буюк келажак кафолати" мавзусида катта маънавий аҳамиятга эга бўлган китобхонлик тадбири ташкил этилди. Ушбу тадбирнинг асосий мақсади – ходимлар орасида китоб ўқиш маданиятини юксалтириш, уларнинг маънавий ва интеллектуал салоҳиятини ошириш, онг ва тафаккурни бойитиш, шунингдек, китоб мутолаасига бўлган қизиқишни кучайтириш орқали миллий бадиий меросимизни авайлаб асраш бўлди.
Тадбир давомида Китобхонлар клуби аъзолари томонидан ходимларга китоб мутолаасининг аҳамияти, унинг инсон маънавиятига қўшадиган улкан ҳиссаси ҳақида атрофлича тушунчалар берилди. Шунингдек, замонавий дунёда ахборот технологиялари қанчалик ривожланмасин, китобхонлик инсоннинг интеллектуал ва маънавий ўсишида асосий манба бўлиб қолиши таъкидланди.
Ходимлар тадбир давомида ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар, шу билан бирга мавзу юзасидан ўзларининг фикр ва мулоҳазаларини билдириб, ўзларининг билимга бўлган қизиқишлари ва савияларини намойиш этдилар.

The Department of "Protection" of the National Guard of Namangan city, together with members of the "Yangi Uzbekiston Yoshlar ziyo maskani" club, organized an event on the theme "Reading is the key to a great future". The main purpose of this event is to increase the culture of reading books among employees, their spiritual and intellectual potential, enrich consciousness and thinking, as well as preserve our national artistic heritage.
During the event, the members of the Readersʼ Club told the staff in detail about the importance of books and their importance in human spiritual development. It was also noted that, no matter how information technologies develop in the modern world, reading remains the main source of intellectual and spiritual growth of a person.
The staff received answers to their questions, as well as expressed their opinions on the topic and demonstrated their knowledge of literature.