Тиббиёт соҳа ходимларига эҳтиром кўрсатилди
Тиббиёт ходимлари куни муносабати билан Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармасида байрам тадбири ташкил этилди. Тадбир давомида бошқармада хизмат қилаётган тиббиёт ходимлари эътироф этилиб, уларга ташаккурномалар ва эсдалик совғалари топширилди.
Шунингдек, мазкур сана муносабати билан Тошкент шаҳар ИИББ тиббиёт бўлимига ҳамда бир қатор тиббиёт муассасаларига ташрифлар буюрилиб, соҳа вакиллари байрам билан табрикланди. Шифокорлар, ҳамширалар ва тиббиёт соҳасининг фидойи мутахассислари кундалик меҳнати, масъулияти ҳамда жамият саломатлигини сақлаш йўлида кўрсатаётган хизматлари учун миннатдорчилик билан қадрланишди.
Ташриф давомида тиббиёт ходимларининг оғир, масъулиятли ҳамда узлуксиз меҳнати алоҳида эътироф этилди. Уларнинг ўз вазифаларини шараф билан бажариб келаётгани, инсон ҳаёти ва соғлиғи учун олиб бораётган фидокорона хизматлари таъкидлаб ўтилди ва ташаккурномалар ва эсдалик совғалари топширилди..
Бундай тадбирлар тиббиёт соҳасида хизмат қилаётган ходимларга кўрсатилаётган ҳурмат, эътибор ва муносиб қадриятнинг амалий ифодасидир.

Работникам сферы здравоохранения оказано почтение
В честь Дня медицинского работника Управление охраны города Ташкента организовало праздничное мероприятие. В рамках торжества отметили сотрудников‑медиков, трудящихся в управлении: им вручили благодарственные письма и памятные подарки.
По случаю праздника состоялись визиты в медицинский отдел ГУВД города Ташкента и ряд медицинских учреждений. Представители управления поздравили врачей, медсестёр и других работников здравоохранения, поблагодарив за их ежедневный труд, ответственность и вклад в развитие системы общественного здравоохранения.
В ходе встреч особо подчеркнули кропотливость, ответственность и непрерывность работы медицинского персонала. Отмечено, что медики с честью исполняют свой профессиональный долг, проявляя самоотверженность в заботе о жизни и здоровье людей. Участникам визитов также вручили благодарственные письма и памятные подарки.
Подобные мероприятия — конкретное проявление уважения и признательности, которые общество выражает медицинским работникам за их неоценимый труд.