Қўриқлаш департаментининг ҳудудий бўлинмалари ходимлари томонидан ИИБ вакиллари билан ҳамкорликда "Обод ва хавфсиз маҳалла" ташаббуси доирасида аҳоли ва тадбиркорлик субъектлари ўртасида тарғибот тадбирлари ўтказилди.
Жумладан, ҳудудларда жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулкларини ишончли қўриқлашни таъминлашда замонавий қўриқлаш сигнализация ускуналаридан фойдаланишни тарғиб қилиш мақсадида Тошкент, Фарғона ва Сурхондарё вилоятларида ўтказилган профилактик ишлар давомида фуқароларга Қўриқлаш хизмати афзалликларидан фойдаланиш, соҳага киритилаётган ўзгартиришлар ва яратилаётган қулайликлар борасида тушунчалар берилди.
Ўз объекти ёки хонадонини Қўриқлаш хизматига топширмоқчи бўлган фуқаролар ошлик тўловлар миқдори, техник воситаларга хизмат кўрсатиш тартиблари ҳақида ҳам батафсил маълумотлар берилди. Якунда ўз савдо дўконларини қўриққа топшириш истагини билдирган тадбиркорлар белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди. Бу каби тадбирлар вилоятнинг барча ҳудудларида ўтказилмоқда.

Сотрудники региональных подразделений Департамента охраны совместно с представителями УВД провели пропагандистския мероприятия среди населения и субъектов предпринимательства в рамках инициативы «Благоустроенная и безопасная махалля»
Сотрудники региональных подразделений Департамента охраны совместно с представителями УВД провели пропагандистския мероприятия среди населения и субъектов предпринимательства в рамках инициативы «Благоустроенная и безопасная махалля».
В ходе профилактических работ, проведенных в Ташкентской, Ферганской и Сурхандарьинской областях, внимание было сосредоточено на важности использования современного охранно‑сигнализационного оборудования как действенного инструмента предупреждения преступности и правонарушений. Участникам мероприятий подробно разъяснили преимущества услуг Службы охраны, рассказали об актуальных изменениях в сфере охранной деятельности и новых удобных форматах обслуживания.
Гражданам, заинтересованным в подключении объектов к Службе охраны, предоставили исчерпывающую информацию о тарифах на охранные услуги и порядке технического обслуживания оборудования. По итогам встреч предприниматели, выразившие желание подключить свои торговые точки к системе охраны, оформили заявления в установленном порядке.
Аналогичные профилактические мероприятия систематически проводятся во всех районах Ферганской области.