ҚОНУНИЙЛИКНИ МУСТАҲКАМЛАШ БОРАСИДАГИ НАВБАТДАГИ УЧРАШУВ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Адлия вазирлиги қошидаги юристлар малакасини ошириш маркази ҳамда вилоят Адлия бошқармаси масъуллари иштирокида Андижон вилояти “Қўриқлаш” бошқармаси шахсий таркиби учун “Сиз қонунни биласизми?” мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Сўз олганлар қонунчиликка киритилган ўзгартишилар, янги таҳрирда қабул қилинган ва қўшимчалар киритилган қонунларнинг мазмун-моҳияти ҳамда маъмурий баённомалар расмийлаштириш тартиблари тўғрисида шахсий таркибга маълумотлар бердилар.
Шунингдек, учрашув давомида ходимларни ўйлантираётган турли муаммолар, уларнинг яқинлари ва оила аъзоларини саломатликларини тиклашлари, ишга жойлашиш каби муҳим жиҳатлар ҳам муҳокамалар марказида бўлди.
Хизмат давомида учраб турадиган баъзи муаммоли вазиятларда қандай йўл тутиш, фуқаро билан одоб-ахлоқ қоидалардан четга чиқмаган ҳолатда муомала қилиб, ходим ўз ваколат доирасида турли маъмурий баённомаларни аниқ ва тўғри расмийлаштириш усуллари ҳақида ҳам очиқ мулоқотларда фикр алмашилди.

A REGULAR MEETING ON STRENGTHENING THE RULE OF LAW WAS HELD
A round table on the topic "Do you know the law?" was organized for the employees of the Directorate of "Protection" of Andijan region with the participation of the responsible Center for Advanced Training of Lawyers under the Ministry of Justice and the Regional Department of Justice.
The speakers gave information about the changes being made to the legislation, the essence of the laws adopted in the new edition, as well as the procedure for drawing up administrative protocols.
Also during the meeting, such important aspects as various problems of employees, employment issues, ensuring the health of their loved ones and family members were discussed.
In addition, during the open dialogues, opinions were heard on how to behave in certain situations, as well as when communicating with citizens who have violated the rules of etiquette. The rules and procedure for the execution of various administrative protocols within their authority are explained to employees.