Ходимлар билан очиқ ҳавода, табиат бағрида навбатдаги тренинг машғулоти ташкил этилди
Қўриқлаш бошқармаларида фаолият юритувчи психологлар ходимларнинг руҳий саломатлигини таъминлаш, уларнинг иш самарадорлигини ошириш, стресс ва зиддиятли ҳолатларнинг олдини олиш, ҳамда соғлом психологик муҳитни шакллантиришга хизмат қилади. Улар профилактик суҳбатлар, диагностик тестлар, психокоррекцион машғулотлар ва тренинглар орқали ходимларнинг руҳий ҳолатини таҳлил қилади ва зарурий тавсияларни беради.
Шу каби фаолият доирасида, Андижон вилояти Қўриқлаш бошқармаси Психологик таъминлаш бўлими томонидан ходимлар билан очиқ ҳавода, табиат бағрида навбатдаги тренинг машғулоти ташкил этилди. Тадбирнинг асосий мақсади – ходимлар ўртасида жамоавий ҳамкорликни ривожлантириш, стрессни камайтириш ва табиат орқали янги мотивация беришдан иборат бўлди.
Тадбир давомида қуйидаги машғулотлар ўтказилди:
диққат ва тезкорликни оширувчи энергия ўйинлари;
жамоавий ҳамкорликни мустаҳкамловчи машқлар;
медитация ва нафас машқлари орқали ички сокинликни топиш;
ижодий гуруҳ ишлари ёрдамида янги ғояларни очиш.
Ходимлар ўз таассуротларида тренинг машғулотлари уларни тетиклаштиргани, жамоавий бирдамликни кучайтиргани ва табиат қўйнида ўтказилгани боис янада самарали бўлганини таъкидлашди.
Бундай психологик тренинг машғулотларини мунтазам равишда ўтказиш режалаштирилган бўлиб, бу орқали ташкилотда соғлом ва ижобий психологик муҳитни шакллантиришга хизмат қилинади.

Psychological training for employees of the Directorate of Protection
Psychological support for the staff of the Protection Service is provided by professional psychologists who ensure the maintenance of the mental health of personnel, improve work efficiency, and prevent stressful conditions and conflict situations. Specialists carry out comprehensive work, including preventive interviews, diagnostic tests, psychocorrective classes and trainings.
The next training was organized by the Department of psychological support of the Directorate of Protection of Andijan region in the fresh air. The main goal of the event was to strengthen teamwork, reduce stress levels and increase employee motivation through contact with nature.
The training program included the following elements:
energy games for developing concentration and reaction speed;
team exercises to strengthen cooperation between employees;
meditative practices and breathing techniques for achieving inner peace;
creative assignments in the format of group work to generate new ideas.
The results of the event showed the high effectiveness of the training. The participants noted that conducting outdoor activities significantly increased their effectiveness, contributed to strengthening team spirit and overall wellness.
The plans include regular holding of such psychological trainings, which will contribute to the formation of a favorable psychological atmosphere in the team and maintain a healthy climate in the organization.