“Биз бир бўлсак – ягона халқмиз, бирлашсак – ватанмиз!” шиори остида ҳамкорликдаги ҳарбий-ватанпарварлик ҳамда спорт тадбирлари ўтказилмоқда
Бугунги кунда ёш авлодга жуда катта имкониятлар яратилган бўлиб, уларни ҳарбий-ватанпарварлик ҳиссида улғайишлари учун янги тизим яратилган.
Хусусан, куни кеча Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси ҳарбий хизматчи ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари ва бошқа мутасадди ташкилотлар ҳамкорлигида Андижон вилоятидаги барча оромгоҳларда ҳарбий-ватанпарварлик, кўнгилочар ва спорт тадбирлари ўтказилди.
Бўлиб ўтган тадбирда ўқувчи ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказишга қаратилган бир қатор спорт мусобақалари, камондан ўқ отиш, бокс, стол тенниси, шахмат-шашка, қувноқ эстафета каби спорт мусобақалари бўлиб ўтиб, замонавий ҳарбий қурол-аслаҳа кўргазмалари намойиш этилди.

Проводятся совместные военно-патриотические и спортивные мероприятия под девизом «Только сплоченные – мы единый народ, только вместе – мы сильная страна!»
Сегодня для молодого поколения созданы большие возможности, совершенствуется новая система их воспитания в духе патриотизма.
В частности, по инициативе военнослужащих Управления Национальной гвардии по Андижанской области, сотрудников Управления «Охраны» и других партнерских организаций на днях во всех лагерях области проведены военно-патриотические, развлекательные и спортивные мероприятия.
В рамках мероприятия состоялись состязания по стрельбе из лука, боксу, настольному теннису, шахматам, шашкам, веселой эстафете, а также выставки современной военной техники и вооружения.
В завершении мероприятий победители и призёры состязаний награждены дипломами и памятными подарками.