Хизмат интизомини мустаҳкамлаш ва ҳуқуқ-тартибот бузилишларига нисбатан муросасиз муносабатни шакллантиришга қаратилган учрашув ўтказилди
Жиззах вилояти Қўриқлаш бошқармаси ходимлари иштирокида хизмат интизомини мустаҳкамлаш ва қонунбузарликларга муросасиз муносабатни шакллантириш, шунингдек, жиноятчиликнинг олдини олиш ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси масалаларига бағишланган давра суҳбати ташкил этилди.
Учрашувда Қўриқлаш Департаменти мутасаддиларининг шахсий таркиб орасидаги салбий ҳолатларнинг олдини олиш, коррупция ва фирибгарликка қарши курашиш бўйича фикрлари эшитилди. Иштирокчилар жорий йилда аниқланган тартиббузарликлар ва кўрилган чора-тадбирларни муҳокама қилди. Бундай ҳолатларга йўл қўймаслик, белгиланган хизмат тартибига риоя этиш зарурлиги таъкидланди.
Учрашув якунида ходимларнинг маънавий савияси ва интеллектуал салоҳиятини янада юксалтиришни таъминлаш, бепарволик муҳитига барҳам бериш, тарбиявий ишлар кўламини кенгайтириш юзасидан масъул офицерларга тегишли кўрсатма ва тавсиялар берилди. Якунда шахсий таркиб ўзларини қизиқтирган саволлари ва масалалари юзасидан бошқарма раҳбариятидан батафсил жавоб ва маълумотлар олдилар.

A meeting was held aimed at strengthening official discipline and forming an intolerant attitude towards violations of law and order
A meeting was held with the participation of employees of the Department of Protection of Jizzakh region aimed at strengthening official discipline and forming an intolerant attitude towards violations of law and order. Special attention was paid to the issues of crime prevention and crime prevention.
Officials of the Department of Protection spoke at the meeting. The opinions of responsible employees on the prevention of negative situations in the team, the fight against corruption and fraud were heard. The participants discussed the discipline violations identified over the current year and the measures taken. The need to prevent such cases and comply with the established order of service was emphasized.
At the end of the event, the responsible staff were given specific instructions and recommendations on improving the professional and cultural level of the staff, eliminating negligence and strengthening educational work. In conclusion, the management of the department answered the questions of the staff in detail.