ХОДИМЛАРНИНГ ИЖТИМОИЙ-ИҚТИСОДИЙ ҲУҚУҚ ВА МАНФААТЛАРИНИ ҲИМОЯ ҚИЛИШ УСТУВОР МАСАЛАДИР
Касаба уюшмалари, уларнинг бирлашмалари инсоннинг муносиб ҳаёт кечиришини ва эркин ривожланишини таъминловчи шарт-шароитлар яратишга қаратилган ижтимоий дастурларни шакллантиришда, ходимларни ижтимоий ҳимоя қилиш бўйича чора-тадбирларни ишлаб чиқишда, турмуш даражасининг асосий мезонларини ва тирикчилик учун зарур бўлган нарсаларнинг энг кам миқдорини белгилашда иштирок этадиган муҳим ташкилотлардан бири ҳисобланади.
Куни кеча Миллий гвардия “Қўриқлаш” бош бошқармасида бирлашган касаба уюшма қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
Тадбирда "Қўриқлаш" бош бошқармаси ва унинг ҳудудий бўлинмалари масъул ходимлари, “Қўриқлаш сервис” ДУК филиаллари бошланғич касаба уюшмалари ташкилоти вакиллари қатнашиб ўтган 2022 йилда амалга оширилган ишлар ҳисоботи ҳамда келгусида амалга ошириш режа қилинаётган ишлар билан яқиндан танишдилар.
"Қўриқлаш" бош бошқармаси ва унинг бўлинмаларидаги ходимларнинг касбий, меҳнатга оид, ижтимоий-иқтисодий ҳуқуқ ва манфаатларини амалга ошириш ҳамда ҳимоя қилишда мақсадида амалга оширилган амалий ишлар ҳам муҳокамалар марказида бўлди.

PROTECTION OF SOCIO-ECONOMIC RIGHTS AND INTERESTS OF EMPLOYEES IS A PRIORITY TASK
Trade unions and their associations have the right to participate in the formation of social programs aimed at creating conditions that ensure a decent life and free human development, in the development of measures for the social protection of workers, determining the basic criteria for living standards and the subsistence minimum.
A few days ago, a regular meeting of the trade union committee took place in the Main Directorate of "Protection" of the National Guard.
At the event, responsible employees of the Main Directorate of "Protection" and its regional divisions, representatives of the primary trade union organization of the branches of the State Unitary Enterprise "Koriklash Service" took part with a report on the work done in 2022 and the planned work for the current year.
The discussions focused on practical work carried out in order to implement and protect the professional, labor, socio-economic rights and interests of employees of the Main Directorate of "Protection" and its regional divisions.