Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби ва тингловчилари иштирокида профилактик тадбир ўтказилди
Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси куни муносабати билан Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби ва тингловчилари орасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш, доимо ҳушёр ва огоҳ хизмат олиб боришларини таъминлаш мақсадида Ички ишлар вазирлиги масъул ходимлари иштирокида профилактик тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида маърузачи томонидан ҳозирги кундаги глобал муаммолардан бирига айланган диний экстремизм, терроризм каби бузғунчи ғояларнинг зарарли иллатлари, улар томонидан ўз ғояларини амалга ошириш борасида фойдаланиб келаётган усул ва воситалар, бу каби зарарли иллатлардан огоҳ бўлиш, юртимизда тинчлик ва осойишталикни таъминлаш борасида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимларига юклатиладиган масъулиятли ва шарафли вазифалар борасида зарурий маълумотлар етказилди.
Тадбир якунида барча иштирокчиларнинг қизиқтирган саволларга масъуллар томонидан батафсил жавоблар берилди.

Профилактическое мероприятие с участием личного состава и слушателей Ташкентского регионального учебного центра
В рамках Дня профилактики правонарушений проведено масштабное профилактическое мероприятие с личным составом и слушателями Ташкентского регионального учебного центра. В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники Министерства внутренних дел.
Основной целью мероприятия стало укрепление служебной дисциплины и законности среди участников. Докладчик представил подробный анализ современных угроз, связанных с деструктивными идеями, включая религиозный экстремизм и терроризм. Особое внимание было уделено методам и инструментам, которые используются для распространения подобных идей.
В ходе выступления были рассмотрены ключевые аспекты обязанностей сотрудников правоохранительных органов по обеспечению мира и общественного спокойствия в стране. Участники получили исчерпывающую информацию о признаках деструктивного влияния и мерах противодействия ему.
Мероприятие завершилось сессией вопросов и ответов, в ходе которой ответственные лица детально разъяснили все интересующие участников аспекты.