Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби ва тингловчилари иштирокида профилактик тадбир ўтказилди
Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси куни муносабати билан Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби ва тингловчилари орасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш, доимо ҳушёр ва огоҳ хизмат олиб боришларини таъминлаш мақсадида Ички ишлар вазирлиги масъул ходимлари иштирокида профилактик тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида маърузачи томонидан ҳозирги кундаги глобал муаммолардан бирига айланган диний экстремизм, терроризм каби бузғунчи ғояларнинг зарарли иллатлари, улар томонидан ўз ғояларини амалга ошириш борасида фойдаланиб келаётган усул ва воситалар, бу каби зарарли иллатлардан огоҳ бўлиш, юртимизда тинчлик ва осойишталикни таъминлаш борасида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимларига юклатиладиган масъулиятли ва шарафли вазифалар борасида зарурий маълумотлар етказилди.
Тадбир якунида барча иштирокчиларнинг қизиқтирган саволларга масъуллар томонидан батафсил жавоблар берилди.

Preventive event with the participation of personnel and listeners of the Tashkent Regional Training Center
As part of the Crime Prevention Day, a large-scale preventive event was held with the staff and listeners of the Tashkent Regional Training Center. The event was attended by senior officials of the Ministry of Internal Affairs.
The main purpose of the event was to strengthen official discipline and legality among the participants. The speaker presented a detailed analysis of modern threats related to destructive ideas, including religious extremism and terrorism. Special attention was paid to the methods and tools that are used to spread such ideas.
During the speech, key aspects of the duties of law enforcement officers to ensure peace and public order in the country were considered. The participants received comprehensive information about the signs of destructive influence and measures to counter it.
The event ended with a question and answer session, during which the responsible persons explained in detail all the aspects of interest to the participants.