"Йўл қоидаларига риоя қилиш — хавфсизлик кафолати" мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
Наманган вилояти Қўриқлаш бошқармаси шахсий таркиби иштирокида йўл-транспорт ҳодисаларининг олдини олиш, фуқаролар ва ходимлар ўртасида йўл ҳаракати қоидаларига риоя қилиш маданиятини ошириш мақсадида профилактик тадбирлар изчил амалга оширилмоқда.
Наманган вилояти ИИБ ЖХХ ЙҲХБ ходимлари ҳамкорлигида "Йўл қоидаларига риоя қилиш — хавфсизлик кафолати" мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Йўл ҳаракати қоидаларини бузиш оқибатида содир бўлаётган йўл-транспорт ҳодисаларининг олдини олиш, хизмат вақтида ва шахсий фаолият жараёнида қоидаларга қатъий амал қилиш зарурлиги таъкидланди.
Тадбир сўнгида иштирокчилар бундай профилактик тадбирлар келгусида ҳам мунтазам ташкил этилиши кераклигини таъкидлаб, уларнинг хизмат вазифаларини бажаришда муҳим аҳамият касб этишини қайд этишди.

Профилактический круглый стол по безопасности дорожного движения в Наманганской области
В Управлении охраны Наманганской области регулярно проводятся профилактические мероприятия, направленные на предотвращение дорожно-транспортных происшествий и повышение культуры соблюдения правил дорожного движения как среди гражданского населения, так и среди сотрудников.
Недавно состоялся круглый стол на тему «Соблюдение правил дорожного движения — гарантия безопасности», организованный представителями Управления безопасности дорожного движения УВД Наманганской области.
В ходе мероприятия особое внимание было уделено вопросам предотвращения ДТП, возникающих вследствие нарушения ПДД. Участники обсудили необходимость строгого соблюдения правил как при исполнении служебных обязанностей, так и в повседневной жизни.
По итогам встречи участники единодушно отметили высокую значимость подобных профилактических мероприятий и выразили готовность к их регулярному проведению в будущем. Было подчёркнуто, что такие инициативы играют важную роль в повышении уровня безопасности на дорогах и способствуют более эффективному выполнению служебных обязанностей.