"Йўл қоидаларига риоя қилиш — хавфсизлик кафолати" мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
Наманган вилояти Қўриқлаш бошқармаси шахсий таркиби иштирокида йўл-транспорт ҳодисаларининг олдини олиш, фуқаролар ва ходимлар ўртасида йўл ҳаракати қоидаларига риоя қилиш маданиятини ошириш мақсадида профилактик тадбирлар изчил амалга оширилмоқда.
Наманган вилояти ИИБ ЖХХ ЙҲХБ ходимлари ҳамкорлигида "Йўл қоидаларига риоя қилиш — хавфсизлик кафолати" мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Йўл ҳаракати қоидаларини бузиш оқибатида содир бўлаётган йўл-транспорт ҳодисаларининг олдини олиш, хизмат вақтида ва шахсий фаолият жараёнида қоидаларга қатъий амал қилиш зарурлиги таъкидланди.
Тадбир сўнгида иштирокчилар бундай профилактик тадбирлар келгусида ҳам мунтазам ташкил этилиши кераклигини таъкидлаб, уларнинг хизмат вазифаларини бажаришда муҳим аҳамият касб этишини қайд этишди.

Preventive round table on road safety in Namangan region
The Directorate of Protection of Namangan region regularly conducts preventive measures aimed at preventing road accidents and improving the culture of compliance with traffic rules among both civilians and employees.
Recently, a round table was held on the topic "Compliance with traffic rules is a guarantee of safety", organized by representatives of the Traffic Safety Department of the Department of Internal Affairs of Namangan region.
During the event, special attention was paid to the prevention of accidents resulting from traffic violations. The participants discussed the need for strict observance of the rules both in the performance of official duties and in everyday life.
Following the meeting, the participants unanimously noted the high importance of such preventive measures and expressed their willingness to carry them out regularly in the future. It was emphasized that such initiatives play an important role in improving road safety and contributing to more effective performance of official duties.