Қўриқлаш хизматининг афзалликлари тарғиб қилинмоқда
Республикамиз бўйлаб Қўриқлаш Департаменти ва унинг ҳудудий бўлинмалари томонидан жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш тизими натижадорлигини янада ошириш, маҳаллаларда хавфсиз муҳитни яратиш ва криминоген вазияти барқарорлаштириш мақсадида манзилли ишлар олиб борилмоқда.
Хусусан, "қизил" ва "сариқ" тоифалардаги бир қатор маҳаллаларда Қўриқлаш хизматининг аҳамияти юзасидан аҳолига тушунтириш ишлари олиб борилди. Тадбирлар давомида фуқароларга хонадон ва мулкни ҳимоя қилишда замонавий қўриқлаш тизимларидан фойдаланиш имкониятлари, қўриқлаш хизматига уланиш тартиби ҳамда хизматнинг самарадорлиги, қўриқлаш ходимлари аҳолига кеча-кундуз узлуксиз хизмат кўрсатилиши, тезкор гуруҳларнинг чақирувларга зудлик билан етиб бориши, арзон ва қулай тарифлардан фойдаланиш имкониятлари ҳақида тушунтиришлар берди.
Қўриқлаш бошқармаси томонидан маҳаллаларда амалга оширилаётган бундай тарғибот-ташвиқот ишлари аҳолининг ҳуқуқий онги ва маданиятини янада юксалтириш, шунингдек, жамоат тартибини мустаҳкамлашда муҳим омил бўлиб хизмат қилмоқда.
Тадбир давомида қўриқлаш хизматлари, хусусан, уй-жойларни сигнализация воситалари билан жиҳозлаш орқали хатарларнинг олдини олиш имкониятлари, шунингдек, “Хавфсиз ҳудуд” концепцияси доирасида амалга оширилаётган ишлар ҳақида ҳам атрофлича маълумотлар берилди.

Продвигаются преимущества Службы охраны
Департамент охраны и его территориальные подразделения по всей республике активно реализуют комплекс мер, направленных на повышение эффективности системы раннего предупреждения преступности, создание безопасной среды в махаллях и стабилизацию криминогенной обстановки.
Особое внимание уделяется информационно-разъяснительной работе с населением. В качестве примера можно привести успешную деятельность в ряде махаллей относящихся к «красной» и «жёлтой» категориям. Жителям были представлены исчерпывающие сведения о современных системах охраны, порядке подключения к службе и преимуществах такого сотрудничества.
Служба охраны предлагает населению комплексное решение вопросов безопасности, включающее круглосуточное наблюдение за объектами, оперативное реагирование на тревожные сигналы специальными группами и гибкие тарифные планы, доступные для различных категорий граждан.
Информационно-пропагандистская работа Управления охраны играет важную роль в повышении правосознания граждан и укреплении общественного порядка. В ходе встреч с населением подробно разъясняются возможности предотвращения рисков с помощью охранных служб, включая установку систем сигнализации в жилых домах.
Концепция «Безопасная территория» становится важным инструментом в работе по обеспечению общественного порядка и защите граждан, активно внедряясь в повседневную практику работы службы охраны.