Энг ардоқли ва қутлуғ байрам — Ватанимиз Мустақиллигининг 34 йиллиги муносабати билан Қўриқлаш Департаменти ва унинг ҳудудий бўлинмаларида умумхалқ хайрия ҳашари ташкил этилди
Хабарингиз бор, 22-23 август кунлари мамлакатимиз бўйлаб “Обод ва файзли маҳалла – юрт кўрки” шиори остида умумхалқ хайрия ҳашари ўтказилди.
Қўриқлаш Департаменти ва унинг ҳудудий бўлинмалари ходимлари ҳам эрта тонгданоқ жамоат ишларига жонбозлик кўрсатиб, жонажон ўлкани ободонлаштиришда фаол иштирок этиб, маъмурий бинолар атрофини, хизмат хоналарини, кўчалар ва ариқларни чиқиндилардан тозалаб, кенг кўламли кўкаламзорлаштириш ишларини олиб борган. Шу билан бирга гуллар ва дарахтлар экишга алоҳида эътибор қаратилган бўлиб, бу нафақат ҳудудларнинг ташқи кўринишини, балки қулай экологик муҳитни яратишга ёрдам беради.
Ўтказилган ҳашар биргаликдаги саъй-ҳаракатлар билан жонажон ўлкани ободонлаштиришда салмоқли натижаларга эришиш мумкинлигининг ёрқин намунаси бўлди. Бундай тадбирлар миллат бирлигини мустаҳкамлашга, ватандошлар ўртасида атроф-муҳитга эҳтиёткорона муносабатда бўлиш ва ўзаро ёрдам маданиятини шакллантиришга хизмат қилади.

По случаю почитаемого и великого праздника – 34-летия Независимости нашей Родины в Департаменте Охраны и его территориальных подразделениях организован общенациональный благотворительный хашар
В соответствии с распоряжением правительства Республики Узбекистан 22–23 августа по всей стране прошёл масштабный всенародный благотворительный хашар под девизом «Благоустроенная и уютная махалля — украшение страны». Эта инициатива направлена на улучшение облика населённых пунктов и укрепление единства граждан.
Сотрудники Департамента Охраны и его территориальных подразделений с самого раннего утра с энтузиазмом включились в общественную работу, демонстрируя пример активного участия в благоустройстве родного края. Их деятельность была многогранной и включала в себя уборку территорий вокруг административных зданий и служебных помещений, очистку улиц и арыков от мусора, а также масштабное озеленение. Особое внимание было уделено посадке различных цветов и молодых деревьев, что не только улучшает внешний вид территорий, но и способствует созданию благоприятной экологической обстановки.
Проведённый хашар стал ярким примером того, как совместными усилиями можно достичь значительных результатов в благоустройстве родного края. Участие личного состава в этой благотворительной акции подчёркивает активную гражданскую позицию и готовность вносить вклад в развитие общества.
Такие мероприятия не только улучшают внешний облик городов и сёл, но и способствуют укреплению единства нации, формированию культуры бережного отношения к окружающей среде и взаимопомощи среди соотечественников.