9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида тантанали байрам тадбири бўлиб ўтди
Тадбирни "Қўриқлаш" бошқармаси бошлиғи очиб бериб, тинчликни асраш учун жон фидо этган, ўз умрини Миллий гвардия тизимини ривожлантириш, халқ осойишталигини асраш, жамоат хавфсизлигини таъминлаш йўлида бахшида қилган инсонларни ёд этиш ҳозирги авлод учун ҳам қарз ҳам фарз эканлигини таъкидлаб ўтди.
Шундан сўнг Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қўмондонининг буйруғи ўқиб эшиттирилиб, бир гуруҳ ходимларга дастлабки лейтенант махсус унвонлари топширилди ҳамда хизмат вазифасини бажариш чоғида мардларча ҳалок бўлган марҳум ходимларнинг оила аъзоларига буйруқ асосида ажратилган пул маблағлари берилди.
Бошқарма биноси ҳовлисида ташкил этилган Хотира майдонидаги монументга гулчамбарлар қўйилиб, ўтганлар хотирасига ҳурмат бажо келтирилди.

On the occasion of May 9, the Day of Remembrance and Honors, a festive event was held in the Directorate of "Protection" of Namangan region
The event was opened by the head of the Directorate of "Protection", who also stressed that the duty of the current generation is to remember our heroes who gave their lives for the sake of peace and prosperity of the motherland, the development of National Guard systems, as well as ensuring the tranquility of the people and public safety.
Then the order of the commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan was read out, according to which a group of employees was awarded the special rank of "lieutenant", and cash prizes were awarded to the families of employees who died in the line of duty.
In addition, flowers were laid at the "Memory Square" on the territory of the directorate and the memory of brave and courageous compatriots who died in the line of duty was honored.