8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан Қўриқлаш Департаменти ҳамда унинг ҳудудий бўлинмаларида тантанали байрам тадбирлари бўлиб ўтди
Аёл – гўзаллик тимсоли, оила замини, жамият устуни, хонадонимиз фариштаси, ҳаётимиз файзи, кўрки. Аёл – ғамхўр она, меҳрибон опа-сингил, вафодор ёр, суюкли қиз. Аёлларсиз бахтимиз тўлиқ, бағримиз бутун, дастурхонимиз тўкин, ҳаётимиз тотли бўлмайди. Ватанга, оилага, ҳаётга бўлган ишонч аввало – аёлга, онага эҳтиромдан бошланади.
Бугун Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Қўриқлаш Департаменти ҳамда унинг ҳудудий бўлинмаларида 8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан “Аёлга – эҳтиром” деб номланган тантанали байрам тадбирлари ўтказилди.
Тантанали тадбирларда сўзга чиққанлар томонидан оилаларимизнинг тинчлиги, фароғати, ҳаётимизнинг гўзаллиги, баракаси бўлган оналаримиз, опа-сингилларимиз, қизларимиз, аёлларимиз олдида ҳамиша қарздормиз дея таъкидлаб ўтилди.
Шундан сўнг барча аёл-ходималарига кўкрак нишонлари, фахрий ёрлиқ ҳамда эсдалик совғалари тақдим этилди. Санъаткорлар ҳамда ёш ижрочиларнинг ёқимли куй-қўшиқлари, жозибали рақслари, бадиий саҳна кўринишлари мунис опа-сингилларимизга байрамона кайфият улашди.

По случаю 8 марта – Международного женского дня в Департаменте Охраны и его территориальных подразделениях состоялись торжественные праздничные мероприятия
Женщина — это не только олицетворение красоты, основа семьи и опора общества, символ изящества и заботы. Она заботливая мать, любящая сестра, верная подруга и любимая дочь. Без женщин наше счастье не было бы полным, наши столы не были бы украшены, да и просто наша жизнь не была бы такой счастливой. Вера в свою Родину, семью и жизнь начинается с уважения к женщинам и матерям.
Сегодня в Департаменте Охраны при Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан и его территориальных подразделениях прошли торжественные мероприятия, посвящённые Международному женскому дню 8 Марта. Выступившие на мероприятиях с речью подчеркнули, что мы в вечном долгу перед нашими матерями, сёстрами, дочерьми и жёнами, которые являются источником мира, уюта и красоты наших семей и благословением нашей жизни.
После этого всем сотрудницам были вручены нагрудные значки, почётные грамоты и памятные подарки. Прекрасные песни, завораживающие танцы и артистичные номера артистов и юных исполнителей придали мероприятиям особенное настроение.