8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан Қўриқлаш Департаменти ҳамда унинг ҳудудий бўлинмаларида тантанали байрам тадбирлари бўлиб ўтди
Аёл – гўзаллик тимсоли, оила замини, жамият устуни, хонадонимиз фариштаси, ҳаётимиз файзи, кўрки. Аёл – ғамхўр она, меҳрибон опа-сингил, вафодор ёр, суюкли қиз. Аёлларсиз бахтимиз тўлиқ, бағримиз бутун, дастурхонимиз тўкин, ҳаётимиз тотли бўлмайди. Ватанга, оилага, ҳаётга бўлган ишонч аввало – аёлга, онага эҳтиромдан бошланади.
Бугун Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Қўриқлаш Департаменти ҳамда унинг ҳудудий бўлинмаларида 8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан “Аёлга – эҳтиром” деб номланган тантанали байрам тадбирлари ўтказилди.
Тантанали тадбирларда сўзга чиққанлар томонидан оилаларимизнинг тинчлиги, фароғати, ҳаётимизнинг гўзаллиги, баракаси бўлган оналаримиз, опа-сингилларимиз, қизларимиз, аёлларимиз олдида ҳамиша қарздормиз дея таъкидлаб ўтилди.
Шундан сўнг барча аёл-ходималарига кўкрак нишонлари, фахрий ёрлиқ ҳамда эсдалик совғалари тақдим этилди. Санъаткорлар ҳамда ёш ижрочиларнинг ёқимли куй-қўшиқлари, жозибали рақслари, бадиий саҳна кўринишлари мунис опа-сингилларимизга байрамона кайфият улашди.

On the occasion of March 8, International Womenʼs Day, solemn celebrations were held in the Department of Protection and its territorial divisions
A woman is not only the personification of beauty, the foundation of the family and the pillar of society, a symbol of grace and care. She is a caring mother, a loving sister, a loyal friend and a beloved daughter. Without women, our happiness would not be complete, our tables would not be decorated, and our lives simply would not be so happy. Faith in oneʼs homeland, family, and life begins with respect for women and mothers.
Today, the Department of Protection under the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan and its territorial divisions hosted celebrations dedicated to International Womenʼs Day on March 8. The speakers at the events emphasized that we are eternally indebted to our mothers, sisters, daughters and wives, who are the source of peace, comfort and beauty of our families and the blessing of our lives.
After that, all employees were awarded badges, certificates of honor and memorable gifts. Wonderful songs, fascinating dances and artistic performances by artists and young performers gave the events a special mood.