ЎЗБЕКИСТОН КАСАБА УЮШМАЛАРИ КУНИ НИШОНЛАНДИ
Тошкент шаҳар "Қўриқлаш" бошқармасида Ўзбекистон касаба уюшмалари куни байрами нишонланди. Тадбирда Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси бошлиғи ўринбосари полковник А.Эшқобулов ҳамда Ўзбекистон давлат муассасалари ва жамоат хизмати ходимлари касаба уюшмаси Тошкент шаҳар кенгаши раиси А.Суярқуловлар сўзга чиқиб, бугунги кунда касаба уюшмаси фаолияти фуқароларнинг ижтимоий-иқтисодий манфаатларини қонуний асосларига мустаҳкам пойдевор бўлиб хизмат қилаётгани эътироф этилди.
Шу билан бирга "Қўриқлаш" хизмати ходимлари ва уларнинг оила аъзоларини соғломлаштириш соҳасида амалга оширилаётган ишлар, уларни ишдан бўш вақтларда дам олишлари, кам таъминланган оилаларни моддий томондан қўллаб-қувватлаб келинаётганлиги алоҳида таъкидланди ҳамда соҳа ходимлари касб байрами билан самимий муборакбод этилди.
Тадбир давомида Ўзбекистон касаба уюшмалари куни муносабати билан Тошкент шаҳар Шайхонтоҳур тумани "Қўриқлаш" бўлимида ходимлар ўртасида спортнинг мини-футбол ҳамда аёллар ўртасида стол теннис бўйича бўлиб ўтган Касаба уюшмаси кубоги мусобақаси ғолибларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Байрам тадбири Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси "Қўриқлаш" бош бошқармаси ансамблининг хушовоз хонандалари ижросидаги концерт дастури билан давом этди.

ШИРОКО ОТМЕЧЕН ДЕНЬ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ СОЮЗОВ УЗБЕКИСТАНА
В Управлении «Охраны» города Ташкента широко отмечен День профессиональных союзов Узбекистана. На мероприятии выступили заместитель начальника Главного управления «Охраны» Национальной гвардии полковник А.Эшкобулов, а также председатель Ташкентского городского Совета профессионального союза работников государственных учреждений и общественного обслуживания Узбекистана А.Суяркулов, которые отметили, что профсоюзная деятельность служит прочной основой правового обеспечения социально-экономических интересов граждан.
Кроме того, отмечена проводимая работа по охране здоровья сотрудников службы «Охрана» и их семей, организации содержательного досуга, финансовой поддержке малообеспеченных семей. В завершение своей речи руководство искренне поздравило сотрудников с профессиональным праздником.
В ходе мероприятия также состоялась церемония награждения победителей Кубка профсоюзов, прошедшего среди сотрудников отдела «Охрана» Шайхантахурского района города Ташкента.
Праздничное мероприятие продолжилось концертной программой в исполнении ансамбля Главного управления «Охраны» Национальной гвардии Республики Узбекистан.