"ОЧИҚ ЭШИКЛАР КУНИ" ТАДБИРЛАРИ ТАШКИЛ ЭТИЛМОҚДА
Ёшларни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш мақсадида Миллий гвардия ходимлари томонидан "Очиқ эшиклар куни" тадбирлари ташкил этилди. Тадбирларда оталиққа олинган ёшлар ҳамда мактаб ўқувчилари иштирок этишди.
Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси Минтақавий ўқув маркази, Хоразм ва Жиззах вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармаларида бўлиб ўтган "Очиқ эшиклар куни" тадбирлари доирасида камондан отиш, қурол-аслаҳалар ва ҳарбий техникалар кўргазмаси ҳамда тезкор ҳаракатланувчи гуруҳ ходимларининг фаолияти ва махсус воситалари, шунингдек ҳарбий хизматчиларнинг жанговар ва касбий тайёргарлик машғулотлари ва бошқа йўналишлар бўйича ўқув нуқталари ташкил этилиб, ўқувчи ёшларга мазкур йўналишлар бўйича тушунчалар берилди.
Эркин мулоқотлар доирасида эса ўқувчилар соҳа фаолиятига доир ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди.
Тадбирлар давомида ўқувчилар қурол-аслаҳаларни шахсан танишиб кўришлари асносида, улар билан бажариладиган машқларни амалда қўллаб кўришди. Айниқса, камондан отиш спорт тури бўйича ёшларнинг мерганлик маҳоратлари синовдан ўтказилди ва бу спорт тури иштирокчиларига ўзгача кайфият улашди.
Шунингдек, ўғил қизлар стол теннис, рассомчилик ҳамда спортнинг шахмат-шашка турлари бўйича хам қизиқарли беллашувларда иштирок этишди. Ўтказилган кун ёшлар учун бир олам таъсиротларга бой тарзда ўтди.

OPEN DAYS ARE ORGANIZED
In order to educate young people in the spirit of patriotism and spend their free time usefully, the National Guard employees organized open days. The events were attended by the youth and schoolchildren assigned to them.
As part of the events organized at the Regional Training Center of the Republic of Karakalpakstan, the Directorates of "Protection" of Khorezm and Jizzakh regions, an exhibition of weapons, military equipment and special equipment, demonstrations by military personnel took place. In addition, the guys got acquainted with the tasks of the rapid response group, the activities of the "Protection" service, and so on.
As part of the free dialogues, the participants received detailed answers to their questions.
During the events, the youth not only got acquainted with the technique, but also performed some exercises in practice. Then archery competitions were held, a sport that aroused great interest among the children.
Along with this, the youth took part in table tennis, chess and checkers competitions, as well as in a drawing competition. In short, the day was full of unforgettable impressions.