Ёшлар учун ҳарбий-ватанпарварлик ва маданий-маърифий руҳдаги тадбирлар, шунингдек, спорт беллашувлари ташкил этилди
Юртимиз келажаги бўлмиш ҳар бир ёшнинг ҳаётда муносиб ўрин эгаллаши ва уларнинг ватанга муҳаббат ҳамда садоқатини мустаҳкамлаш айни вақтда жамият ва давлатнинг доимий эътиборидаги устувор вазифа ҳисобланади. Тошкент ҳамда Сирдарё вилоятларида Миллий гвардия ҳамда бошқа ҳамкор ташкилотлар билан ҳамкорликда “Бир бўлсак – ягона халқмиз, бирлашсак – Ватанмиз” шиори остида ҳарбий-ватанпарварлик ва маданий-маърифий руҳдаги тадбирлар, шунингдек, спорт беллашувлари ташкил этилди.
Тадбирларда куч тузилмаларидаги фахрийлар бугунги кунда мамлакатимизда ёшларга берилаётган эътибор ҳақида сўз юритдилар. Шундан сўнг истеъдодли ёшлар томонидан ватанни мадҳ этувчи куй қўшиқлар янгради.
Хизмат итларининг чиқиши ёшларда ўзгача таассуротлар қолдирди. Шунингдек, тадбирлар давомида ўқувчилар ҳарбий хизматчи ва ходимлар хизмат вақтида фойдаланадиган анжом-аслаҳалар ва махсус воситалар ҳамда техникалар кўргазмаси билан яқиндан танишишди.
Ёшларда ўзгача қизиқиш уйғотган жиҳат спортнинг камондан отиш тури бўйича ўтказилган маҳорат дарслари бўлди. Бу ерда ёшлар ушбу спорт турининг ўзига хос жиҳатлари билан танишиш асносида ўзларининг мерганлик маҳоратлари ҳам синаб кўриш имкониятига эга бўлишди.

Military-patriotic, cultural and educational events have been organized, as well as sports competitions for young people
The priority task of our society and the state is to create the necessary conditions for young people to show their potential, strengthen feelings of love and loyalty to the Motherland in their hearts. To this end, military-patriotic, cultural and educational events, as well as sports competitions under the slogan "Only united - we are a united people, only together – we are a strong country" were organized in Tashkent and Syrdarya regions on the initiative of the National Guard and other departments.
Veterans of the Armed Forces system were invited to the event, who spoke about the attention paid to youth in our country today. In turn, talented young people sang songs praising their Homeland.
The demonstration performances of service dogs made a huge impression on the children. Also, during the events, an exhibition of equipment and special equipment used by military personnel and employees in the course of their official activities was presented to the attention of young people.
Archery workshops were of particular interest, in which students had the opportunity to test their skills and consolidate their knowledge in practice.