Ёшлар учун ҳарбий-ватанпарварлик ва маданий-маърифий руҳдаги тадбирлар, шунингдек, спорт беллашувлари ташкил этилди
Юртимиз келажаги бўлмиш ҳар бир ёшнинг ҳаётда муносиб ўрин эгаллаши ва уларнинг ватанга муҳаббат ҳамда садоқатини мустаҳкамлаш айни вақтда жамият ва давлатнинг доимий эътиборидаги устувор вазифа ҳисобланади. Тошкент ҳамда Сирдарё вилоятларида Миллий гвардия ҳамда бошқа ҳамкор ташкилотлар билан ҳамкорликда “Бир бўлсак – ягона халқмиз, бирлашсак – Ватанмиз” шиори остида ҳарбий-ватанпарварлик ва маданий-маърифий руҳдаги тадбирлар, шунингдек, спорт беллашувлари ташкил этилди.
Тадбирларда куч тузилмаларидаги фахрийлар бугунги кунда мамлакатимизда ёшларга берилаётган эътибор ҳақида сўз юритдилар. Шундан сўнг истеъдодли ёшлар томонидан ватанни мадҳ этувчи куй қўшиқлар янгради.
Хизмат итларининг чиқиши ёшларда ўзгача таассуротлар қолдирди. Шунингдек, тадбирлар давомида ўқувчилар ҳарбий хизматчи ва ходимлар хизмат вақтида фойдаланадиган анжом-аслаҳалар ва махсус воситалар ҳамда техникалар кўргазмаси билан яқиндан танишишди.
Ёшларда ўзгача қизиқиш уйғотган жиҳат спортнинг камондан отиш тури бўйича ўтказилган маҳорат дарслари бўлди. Бу ерда ёшлар ушбу спорт турининг ўзига хос жиҳатлари билан танишиш асносида ўзларининг мерганлик маҳоратлари ҳам синаб кўриш имкониятига эга бўлишди.

Организованы военно-патриотические и культурно-просветительские мероприятия, а также спортивные состязания для молодежи
Приоритетная задача нашего общества и государства – создать необходимые условия для проявления молодёжью своего потенциала, укрепления в их сердцах чувств любви и верности Родине. С этой целью в Ташкентской и Сырдарьинской областях по инициативе Национальной гвардии и других ведомств организованы военно-патриотические и культурно-просветительские мероприятия, а также спортивные состязания под лозунгом «Только сплоченные – мы единый народ, только вместе – мы сильная страна!».
На мероприятия были приглашены ветераны системы Вооруженных Сил, которые рассказали о внимании, уделяемом сегодня молодежи в нашей стране. В свою очередь, талантливая молодежь исполнила песни, восхваляющие Родину.
Огромное впечатление на ребят произвели демонстрационные выступления служебных собак. Также в ходе мероприятий вниманию молодежи представили выставку техники и специальных средств, используемых военнослужащими и сотрудниками в процессе их служебной деятельности.
Особый интерес вызвали мастер-классы по стрельбе из лука, в рамках которых учащиеся получили возможность проверить свои навыки и закрепить полученные знания на практике.