Хизматни ўташда юзага келиши мумкин бўлган кўнгилсиз ҳолатларнинг барвақт олдини олиш мақсадида навбатдаги профилактик тадбир ўтказилди
Бугунги кунда юртимизда маънавий-ахлоқий жиҳатдан етук, ватанпарвар, садоқатли ва ҳалол кадрлар захирасини шакллантиришга катта эътибор қаратилмоқда. Шу мақсадда турли соҳаларда тизимли ислоҳотлар амалга оширилмоқда, қонунчиликда ҳам муҳим ўзгаришлар киритилмоқда.
Ана шундай саъй-ҳаракатлар доирасида Самарқанд вилояти Қўриқлаш бошқармасида сафдор-сержантлар таркибига ҳарбий-касбий саралаш имтиҳонларидан муваффақиятли ўтган бир гуруҳ ҳарбийлаштирилган назоратчилар ҳамда идоравий жиҳатдан тегишли бўлмаган ҳарбийлаштирилган Қўриқлаш бўлинмаларига синовлардан муваффақиятли ўтган фуқаролар ва уларнинг ота-оналари иштирокида давра суҳбати ташкил этилди.
Тадбирда дастлаб иштирокчиларга мамлакатимизда Қўриқлаш соҳасида олиб борилаётган ислоҳотлар, ходимлар учун яратилаётган қулай иш шароитлари ва имкониятлар ҳақида батафсил маълумот берилди. Шунингдек, давра суҳбатида ота-оналар билан ҳамкорликни мустаҳкамлаш, ходимлар ўртасида интизом бузилиши, йўл-транспорт ҳодисалари, турли кўнгилсиз ҳолатлар, тамагирлик ҳолатларини олдини олиш, шунингдек, коррупцияга қарши курашиш масалалари юзасидан ҳам очиқ мулоқот ўтказилди.
Мазкур тадбир орқали фуқаролар ва уларнинг яқинларига хизмат фаолиятида талаб этиладиган меъёрий-ҳуқуқий билимлар, касбга оид масъулият ва интизом тушунчалари яна бир бор тушунтирилди.

Another preventive measure has been organized, aimed at early prevention of possible emergency situations that arise during service
Today in Uzbekistan, priority attention is paid to the formation of a personnel reserve of spiritually and morally mature, patriotic, dedicated and honest specialists. Systemic reforms are being carried out in various areas and significant changes are being made to legislation.
In this regard, the Directorate of Protection of Samarkand region held an important preventive event aimed at preventing possible emergency situations during service. The participants of the round table were paramilitary supervisors who successfully passed military professional selection exams for the positions of privates and sergeants, as well as citizens who successfully passed tests in paramilitary security units. The parents of the young employees were also present at the meeting.
During the event, the participants were provided with detailed information about the reforms in the field of occupational safety, favorable working conditions and prospects for professional development. Special attention was paid to strengthening cooperation with the parents of employees, preventing disciplinary violations, preventing road accidents, as well as countering corruption and extortion.
All participants received additional clarifications on regulatory and legal aspects, issues of professional responsibility and official discipline.