Хизматни ўташда юзага келиши мумкин бўлган кўнгилсиз ҳолатларнинг барвақт олдини олиш мақсадида навбатдаги профилактик тадбир ўтказилди
Бугунги кунда юртимизда маънавий-ахлоқий жиҳатдан етук, ватанпарвар, садоқатли ва ҳалол кадрлар захирасини шакллантиришга катта эътибор қаратилмоқда. Шу мақсадда турли соҳаларда тизимли ислоҳотлар амалга оширилмоқда, қонунчиликда ҳам муҳим ўзгаришлар киритилмоқда.
Ана шундай саъй-ҳаракатлар доирасида Самарқанд вилояти Қўриқлаш бошқармасида сафдор-сержантлар таркибига ҳарбий-касбий саралаш имтиҳонларидан муваффақиятли ўтган бир гуруҳ ҳарбийлаштирилган назоратчилар ҳамда идоравий жиҳатдан тегишли бўлмаган ҳарбийлаштирилган Қўриқлаш бўлинмаларига синовлардан муваффақиятли ўтган фуқаролар ва уларнинг ота-оналари иштирокида давра суҳбати ташкил этилди.
Тадбирда дастлаб иштирокчиларга мамлакатимизда Қўриқлаш соҳасида олиб борилаётган ислоҳотлар, ходимлар учун яратилаётган қулай иш шароитлари ва имкониятлар ҳақида батафсил маълумот берилди. Шунингдек, давра суҳбатида ота-оналар билан ҳамкорликни мустаҳкамлаш, ходимлар ўртасида интизом бузилиши, йўл-транспорт ҳодисалари, турли кўнгилсиз ҳолатлар, тамагирлик ҳолатларини олдини олиш, шунингдек, коррупцияга қарши курашиш масалалари юзасидан ҳам очиқ мулоқот ўтказилди.
Мазкур тадбир орқали фуқаролар ва уларнинг яқинларига хизмат фаолиятида талаб этиладиган меъёрий-ҳуқуқий билимлар, касбга оид масъулият ва интизом тушунчалари яна бир бор тушунтирилди.

Организовано очередное профилактическое мероприятие, нацеленное на раннее пресечение возможных нештатных ситуаций, возникающих при несении службы
Сегодня в Узбекистане приоритетное внимание уделяется формированию кадрового резерва из духовно и нравственно зрелых, патриотичных, преданных своему делу и честных специалистов. В различных сферах проводятся системные реформы и вносятся существенные изменения в законодательство.
В связи с этим в Управлении охраны Самаркандской области прошло важное профилактическое мероприятие, направленное на предотвращение возможных нештатных ситуаций в процессе несения службы. Участниками круглого стола стали военизированные контролеры, успешно прошедшие военно-профессиональные отборочные экзамены на должности рядовых и сержантов, а также граждане, успешно сдавшие испытания в подразделениях военизированной охраны. На встрече присутствовали и родители молодых сотрудников.
В ходе мероприятия участникам представили подробную информацию о реформах в сфере охраны, благоприятных условиях труда и перспективах профессионального развития. Особое внимание уделили вопросам укрепления взаимодействия с родителями сотрудников, предотвращения дисциплинарных нарушений, профилактики дорожно-транспортных происшествий, а также противодействия коррупции и вымогательству.
Все участники получили дополнительные разъяснения по нормативно-правовым аспектам, вопросам профессиональной ответственности и служебной дисциплины.