Йўл ҳаракати қоидаларига риоя қилишга бағишланган учрашув ташкил этилди
Сирдарё вилояти Қўриқлаш бошқармаси ҳамда вилоят ИИБ ЖХХ ЙҲХБ билан ҳамкорликда Гулистон шаҳарлараро Қўриқлаш бўлимида хизмат қилаётган ходимларнинг йўл ҳаракати қоидалари бўйича билим ва кўникмаларини мустаҳкамлаш мақсадида тадбир ташкил этилди.
Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси масъул ходимлари томонидан иштирокчиларга бугунги кунда қонунчиликка киритилган ўзгартиришлар, йўл қоидаларига доимий риоя қилиш, шахсий ва хизмат автотранспорт воситаларини бошқариш давомида юзага келадиган кўнгилсиз ҳодисалар, автотранспорт воситаларини бошқаришда камчиликларга йўл қўймасликлари, автотранспорт воситаларини бошқаришда эҳтиёткорлик ва хавфсизлик чораларига амал қилган ҳолда бошқаришлари ҳозирги кунда кўп содир этилаётган кўнгилсиз йўл-транспорт ҳодисалари бўйича видеороликлар намойиш этилиб, тушунтириш ишлари олиб борилди.
Шунингдек тезкор ҳаракатланувчи гуруҳнинг хизмат автотранспорт воситаларининг ҳужжатлари ҳам яна бир бор кўздан кечирилди.

A meeting dedicated to the observance of traffic rules has been organized
The Directorate of Protection of Syrdarya region, together with the Department of Internal Affairs, organized a preventive event for employees of the Gulistan Intercity Department of Protection, aimed at strengthening knowledge and skills in the field of traffic rules.
During the meeting, the responsible traffic police officers showed the participants thematic videos and analyzed in detail the changes made to the current legislation on traffic regulations. Special attention was paid to the issues of compliance with traffic rules, prevention of traffic accidents when driving personal and official vehicles, as well as typical violations and ways to prevent them. The participants received explanations about the necessary precautions and safety rules when driving vehicles.
In addition, the documentation of the official vehicles of the operational search group was checked.