Йўл ҳаракати қоидаларига риоя қилишга бағишланган учрашув ташкил этилди
Сирдарё вилояти Қўриқлаш бошқармаси ҳамда вилоят ИИБ ЖХХ ЙҲХБ билан ҳамкорликда Гулистон шаҳарлараро Қўриқлаш бўлимида хизмат қилаётган ходимларнинг йўл ҳаракати қоидалари бўйича билим ва кўникмаларини мустаҳкамлаш мақсадида тадбир ташкил этилди.
Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси масъул ходимлари томонидан иштирокчиларга бугунги кунда қонунчиликка киритилган ўзгартиришлар, йўл қоидаларига доимий риоя қилиш, шахсий ва хизмат автотранспорт воситаларини бошқариш давомида юзага келадиган кўнгилсиз ҳодисалар, автотранспорт воситаларини бошқаришда камчиликларга йўл қўймасликлари, автотранспорт воситаларини бошқаришда эҳтиёткорлик ва хавфсизлик чораларига амал қилган ҳолда бошқаришлари ҳозирги кунда кўп содир этилаётган кўнгилсиз йўл-транспорт ҳодисалари бўйича видеороликлар намойиш этилиб, тушунтириш ишлари олиб борилди.
Шунингдек тезкор ҳаракатланувчи гуруҳнинг хизмат автотранспорт воситаларининг ҳужжатлари ҳам яна бир бор кўздан кечирилди.

Организована встреча, посвященная соблюдению правил дорожного движения
Управление охраны Сырдарьинской области совместно с УБДД УВД организовали профилактическое мероприятие для сотрудников Гулистанского межгородского отдела охраны, направленное на укрепление знаний и навыков в области правил дорожного движения.
В ходе встречи ответственные сотрудники УБДД продемонстрировали участникам тематические видеоролики и детально разобрали изменения, внесённые в действующее законодательство по ПДД. Особое внимание было уделено вопросам соблюдения правил дорожного движения, профилактики дорожно‑транспортных происшествий при управлении личным и служебным транспортом, а также типичным нарушениям и способам их предотвращения. Участники получили разъяснения о необходимых мерах предосторожности и правилах безопасности при управлении транспортными средствами.
Помимо этого, была проведена проверка документации служебных автотранспортных средств оперативно‑розыскной группы.