Соҳада хизмат интизомини мустаҳкамлаш, қонун устуворлигини таъминлаш масалаларига бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий прокуратураси билан ҳамкорликда Миллий гвардия Сирдарё вилояти бўйича бошқармаси ва "Қўриқлаш" бошқармаси масъул ходимлари томонидан содир этилаётган интизом бузилиш ҳолатларини олдини олиш, шахсий таркиб орасида турли нохуш ҳолатларни бартараф этиш, шахсий таркиб ўртасида хизмат интизоми ва қонунчилик талабларини мустаҳкамлаш, шахсий ва хизмат автотранспортларни бошқариш билан боғлиқ салбий оқибатлар тўғрисида маълумотлар берди.
Тадбир якунида ўтган давр мобайнида хизмат интизомини бузиш ҳолатлари, ходимлар томонидан йўл қўйилган хато ва камчиликларни олдини олиш чоралари ҳамда уларнинг ҳуқуқий маданиятини юксалтириш ҳақида сўз юритилди.

A meeting was organized on the issues of maintaining official discipline and ensuring law and order.
At the meeting, which took place with the participation of the responsible Military Prosecutorʼs Office of the Republic of Uzbekistan, the National Guard Department for Syrdarya region and the Directorate of "Protection", issues of suppressing violations of discipline, various unpleasant situations among personnel, maintaining official discipline, as well as accidents during the management of personal and official transport were discussed.
At the end of the event, cases of violations of official discipline over the past period were analyzed, as well as measures to prevent mistakes and shortcomings, and improve the legal culture of personnel.