“Шон-шараф” музейига саёҳат уюштирилди
Бухоро вилоятида Миллий гвардия ходимлари томонидан Бухоро давлат университети талабаларининг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш мақсадида "Қўриқлаш" бошқармасига ташриф ташкил этилди.
Мазкур тадбир давомида ёшлар "Қўриқлаш" хизматида яратилаётган шароитлар билан таништирилди ҳамда уларга тизим ҳақида атрофлича маълумотлар берилди. Шундан сўнг, талабалар учун вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси "Шон-шараф" музейига ҳам саёҳат ташкил қилиниб, уларга Миллий гвардия "Қўриқлаш" тизимининг қадимги давлатчилик тарихи давридан бошлаб, бугунги кунгача босиб ўтган йўли, жамоат хавфсизлиги ва халқ осойишталиги йўлида хизмат қилган ҳамда хизмат бурчини бажариш чоғида мардлик намунасини кўрсатиб, ҳалок бўлган фидойи ходимлар тўғрисида маълумотлар берилди. Шунингдек, тадбир иштирокчилари ўтган ҳар бир даврнинг воқеа-ҳодисаларини ўзида мужассам этган кўргазмалар, соқчи, миршаблар ҳамда улар фойдаланган қурол-аслаҳалар билан яқиндан танишдилар.
Эътироф этиш жоизки, маънавиятни янада юксалтиришга, билимни бойитишга хизмат қилувчи бу каби тадбирлар анъанавий тарзда давом эттирилмоқда.

A trip to the Shon Sharaf Museum has been organized
In Bukhara region, employees of the National Guard organized an excursion to the Directorate of "Protection" in order to spend their free time with students of Bukhara State University.
During the event, the children learned a lot of new and interesting things about the "Protection" service and the conditions created here for personnel. In addition, we visited the Shon-Sharaf Museum, founded in the Directorate of "Protection". Here, experts talked about the way of formation and development of the "Protection" system from ancient state history to the present day. Along with this, the staff told the children about the colleagues who gave their lives in the line of duty in the name of peace and tranquility of the motherland. The exhibition of security equipment and weapons used by guards and mirshabs gave special impressions to boys and girls.
It is worth noting that such events are the foundation for strengthening the feelings of love and devotion to the native land in the hearts of the younger generation, increasing interest in the military profession.