ХОДИМЛАРНИНГ ФАРЗАНДЛАРИ УЧУН САЁҲАТ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Куни кеча Миллий гвардия Сурхондарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси Термиз шаҳар "Қўриқлаш" бўлими ходимлари ҳамда уларнинг фарзандлари учун шаҳардаги Тарих ва маданият музейи ва "Ватанпарварлар боғи"га саёҳат уюштирилди.
Музей экспонатлари билан яқиндан танишиш асносида ходимлар фарзандларига бой тарихий меросимиз, ўтмиш ва қадриятларимиз ҳақида сўзлаб бердилар. Тадбир давомида ёшлар миллий рассомчилик ва ҳунармандчилик намуналарининг тарихи ҳақида ҳам кўпгина маълумотларга эга бўлишиб, мазмунли ҳордиқ чиқаришди.
"Ватанпарварлар боғи"даги ҳарбий техникалар болажонларга катта қизиқиш уйғотди. Айтиш керакки, бу ҳудуд ёшларга миллий армиямизнинг тарихи ва бугуни ҳақида маълумотлар бериш билан бирга уларда ҳарбий Ватанпарварлик туйғусини шакллантиришда хизмат қиляпти. Ушбу масканга саёҳат қилган эртамиз давомчиларининг шарафли соҳа ҳақидаги тасаввурини бойитишда муҳим омил бўлди.

A TRIP HAS BEEN ORGANIZED FOR THE CHILDREN OF THE EMPLOYEES
Recently, a trip to the Museum of History and Culture, as well as the Vatanparvarlar Park, was organized for employees of the department of "Protection" of Termez city, Surkhandarya region, and their children.
During the tour, the museumʼs specialists told the guests about our rich historical heritage, the past and the values of the Uzbek people. The guys had fun and supplemented their knowledge of the history of national painting and crafts.
In turn, military equipment in the Vatanparvarlar Park also aroused great interest. The youth learned a lot about the history and modernity of our national army, and also strengthened their feelings of military patriotism.