Уюшмаган ёшлар иштирокида сайёр қабул ҳамда ватанпарварлик тадбири ўтказилди
Ёшлар келажагимиз эгаларидир. Шу ўринда уларга кенг имкониятлар яратиш, шарт-шароит билан таъминлаш, бўш иш ўринларга жойлаш, улардаги мавжуд муаммоларни ўрганиш ва ҳал этиш, шу билан биргаликда бўш вақтларини мазмунли ўтказишлари учун Андижон вилоятининг Хўжаобод туманида жойлашган “Истироҳат боғи”да ҳамкор ташкилотлар ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан тумандаги 14 минг уюшмаган ёшлар иштирокида сайёр қабул ҳамда ватанпарварлик тадбири ўтказилди.
Ёшлар томонидан ишга жойлаш, кредит олиш, ўқув тўловларни тўлаш, таълим кредитларини олиш, давлат ташкилотларига ишга кириши (ҳарбий ёки ходимликка) бўйича мурожаатлари эшитилиб, жойнинг ўзида ҳал этилиб, улар йўналтирилди.
Бундан ташқари, ёшлар учун Хўжаобод туман "Қўриқлаш" бўлимига саёҳат уюштирилиб, хизмат афзалликлари бўйича тушунтиришлар, ходимларга яратилаётган шарт-шароитлар билан яқиндан таништирилиб ўтилди. Тадбир якунида эса болажонлар диққатига ҳарбий чиқишлар, қурол-яроқ кўргазмаси, от спорти, камондан отиш ва бошқа спорт турлари бўйича маҳорат дарслари ўтказилди.

Организован выездной прием и патриотическое мероприятие для неорганизованной молодежи
Молодежь – хозяева нашего будущего. В связи с этим в нашей стране создаются все условия для заботы о подрастающем поколении. Так, например, на днях сотрудники правоохранительных органов совместно с партнерскими организациями провели в парке культуры, расположенном в Ходжаабадском районе Андижанской области, выездной прием и патриотическое мероприятие с участием 14 тысяч неорганизованной молодежи. Основная цель – социальная поддержка, создание широких возможностей, трудоустройство, изучение и решение проблем молодежи и др.
Таким образом в рамках выездного приема были рассмотрены обращения молодых людей по поводу трудоустройства, получения кредитов, в том числе образовательных кредитов, трудоустройства в государственные организации (на военную или государственную службу). Многие проблемы были решены на месте, оставшиеся переданы должностным лицам для дальнейшего поиска решения.
После этого ребята побывали в отделе «Охраны» Ходжаабадского района, где сотрудники ознакомили гостей с преимуществами службы, условиями, созданными для личного состава. В завершении мероприятия вниманию детей представили показательные выступления сотрудников, организовали выставку техники, а также мастер-классы по конному спорту, стрельбе из лука и другим видам спорта.