Уюшмаган ёшлар иштирокида сайёр қабул ҳамда ватанпарварлик тадбири ўтказилди
Ёшлар келажагимиз эгаларидир. Шу ўринда уларга кенг имкониятлар яратиш, шарт-шароит билан таъминлаш, бўш иш ўринларга жойлаш, улардаги мавжуд муаммоларни ўрганиш ва ҳал этиш, шу билан биргаликда бўш вақтларини мазмунли ўтказишлари учун Андижон вилоятининг Хўжаобод туманида жойлашган “Истироҳат боғи”да ҳамкор ташкилотлар ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан тумандаги 14 минг уюшмаган ёшлар иштирокида сайёр қабул ҳамда ватанпарварлик тадбири ўтказилди.
Ёшлар томонидан ишга жойлаш, кредит олиш, ўқув тўловларни тўлаш, таълим кредитларини олиш, давлат ташкилотларига ишга кириши (ҳарбий ёки ходимликка) бўйича мурожаатлари эшитилиб, жойнинг ўзида ҳал этилиб, улар йўналтирилди.
Бундан ташқари, ёшлар учун Хўжаобод туман "Қўриқлаш" бўлимига саёҳат уюштирилиб, хизмат афзалликлари бўйича тушунтиришлар, ходимларга яратилаётган шарт-шароитлар билан яқиндан таништирилиб ўтилди. Тадбир якунида эса болажонлар диққатига ҳарбий чиқишлар, қурол-яроқ кўргазмаси, от спорти, камондан отиш ва бошқа спорт турлари бўйича маҳорат дарслари ўтказилди.

A field reception and a patriotic event for unorganized youth were organized
Young people are the masters of our future. In this regard, all conditions are being created in our country to take care of the younger generation. For example, the other day, law enforcement officers, together with partner organizations, held a field reception and a patriotic event with the participation of 14 thousand unorganized youth in the cultural park located in Khojaabad district of Andijan region. The main goal is social support, creation of broad opportunities, employment, study and solution of youth problems, etc.
Thus, as part of the on-site reception, young peopleʼs applications for employment, obtaining loans, including educational loans, employment in government organizations (for military or civil service) were considered. Many problems were solved on the spot, the remaining ones were handed over to officials for further solution search.
After that, the guys visited the department of "Protection" of Khojaabad district, where the staff familiarized the guests with the advantages of the service and the conditions created for the personnel. At the end of the event, the children were presented with demonstrations by employees, organized an exhibition of equipment, as well as master classes in equestrian sports, archery and other sports.