САЙЁР ВА ОММАВИЙ ҚАБУЛ ЎТКАЗИЛДИ
Хоразм вилояти Шовот туманидаги 17 сонли Болалар мусиқа ва санъат мактаби биносида ҳарбий хизматчи ва ходимлар, уларнинг оила аъзолари, нафақадаги фахрийлар ва бошқа фуқаролар учун сайёр ва оммавий қабул ўтказилди.
Сайёр қабулда, Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий прокурорининг ўринбосари адлия подполковниги М.К.Ниязов, Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Марказий девон Юридик таъминлаш ва мурожаатлар билан ишлаш бошқармаси бошлиғи адлия полковниги И.Т.Турғунов, шунингдек, бошқа мутасадди раҳбарлар иштирок этишди.
Унда ҳарбий хизматчилар, ходимлар ва уларнинг оила аъзолари ҳамда ушбу ҳудудда яшовчи фуқароларни қийнаётган муаммолар, таклиф ва мулоҳазалари тингланди. Қабул жараёнида келиб тушган жами 60 та мурожаатлардан 22 та мурожаатлар жойида ҳал этилди, 12 та мурожаатлар юзасидан тушунтириш берилди, 26 та мурожаатлар назоратга олинди.
Ўйлаймизки, мазкур тадбирлар ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг фаровон турмуш тарзини таъминлаш ҳамда сифатли тарзда хизмат олиб боришлари учун дастуруламал бўлади десак муболаға қилмаган бўламиз.

ОРГАНИЗОВАН ВЫЕЗДНОЙ ОБЩЕСТВЕННЫЙ ПРИЕМ
В Детской музыкально-художественной школе № 17 Шаватского района Хорезмской области состоялся выездной общественный прием для военнослужащих и сотрудников, их семей, ветеранов на пенсии и других граждан.
Участие в мероприятии приняли заместитель военного прокурора Республики Узбекистан подполковник юстиции Ниязов М.К., начальник Управления юридического обеспечения и работы с обращениями Центрального аппарата Национальной гвардии Республики Узбекистан полковник юстиции Тургунов И.Т., а также ответственные руководители и представители других ведомств.
В рамках общественного приема изучены проблемы, выслушаны предложения и мнения военнослужащих, сотрудников и их семей, а также граждан, проживающих в данном регионе. Стоит отметить, что из 60 обращений, поступивших в процессе приема, 22 решены на месте, по 12 обращениям даны разъяснения, а 26 взяты под контроль для поиска решений.
Подобные мероприятия способствуют обеспечению комфортного образа жизни военнослужащих и сотрудников. А это, в свою очередь, заложит прочный фундамент для надежной и качественной службы.