САЙЁР ВА ОММАВИЙ ҚАБУЛ ЎТКАЗИЛДИ
Хоразм вилояти Шовот туманидаги 17 сонли Болалар мусиқа ва санъат мактаби биносида ҳарбий хизматчи ва ходимлар, уларнинг оила аъзолари, нафақадаги фахрийлар ва бошқа фуқаролар учун сайёр ва оммавий қабул ўтказилди.
Сайёр қабулда, Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий прокурорининг ўринбосари адлия подполковниги М.К.Ниязов, Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Марказий девон Юридик таъминлаш ва мурожаатлар билан ишлаш бошқармаси бошлиғи адлия полковниги И.Т.Турғунов, шунингдек, бошқа мутасадди раҳбарлар иштирок этишди.
Унда ҳарбий хизматчилар, ходимлар ва уларнинг оила аъзолари ҳамда ушбу ҳудудда яшовчи фуқароларни қийнаётган муаммолар, таклиф ва мулоҳазалари тингланди. Қабул жараёнида келиб тушган жами 60 та мурожаатлардан 22 та мурожаатлар жойида ҳал этилди, 12 та мурожаатлар юзасидан тушунтириш берилди, 26 та мурожаатлар назоратга олинди.
Ўйлаймизки, мазкур тадбирлар ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг фаровон турмуш тарзини таъминлаш ҳамда сифатли тарзда хизмат олиб боришлари учун дастуруламал бўлади десак муболаға қилмаган бўламиз.

AN ON-SITE PUBLIC RECEPTION HAS BEEN ORGANIZED
A visiting public reception for military personnel and employees, their families, retired veterans and other citizens took place at the Childrenʼs Music and Art School № 17 of the Shavat district of Khorezm region.
The event was attended by Deputy Military Prosecutor of the Republic of Uzbekistan, Lieutenant Colonel of Justice Niyazov M.K., Head of the Department of Legal Support and Handling Appeals of the Central Office of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, Colonel of Justice Turgunov I.T., as well as responsible heads and representatives of other departments.
As part of the public reception, problems were studied, suggestions and opinions of military personnel, employees and their families, as well as citizens living in the region were listened to. It is worth noting that of the 60 appeals received during the admission process, 22 were resolved on the spot, explanations were given for 12 appeals, and 26 were taken under control to find solutions.
Such events contribute to ensuring a comfortable lifestyle for military personnel and employees. And this, in turn, will lay a solid foundation for reliable and high-quality service.