“ВАТАН ҲИМОЯСИ – ОЛИЙ БУРЧ” ШИОРИ ОСТИДА ОЧИҚ ЭШИКЛАР КУНИ ТАДБИРИ ЎТКАЗИЛИШИ ТАШКИЛЛАШТИРИЛДИ
Эртамиз эгалари бўлган ёш авлодни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, айниқса ҳарбий-ватанпарварлик руҳини уларнинг қалбида юксалтириш, маънавий баркамол, ақлан етук, жисмонан соғлом бўлиб вояга етишларини таъминлаш борасида мамлакатимизда аниқ ва манзилли ишлар амалга оширилиб келинмоқда.
Бу борадаги амалий ишлар доирасида, Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Тошкент минтақавий ўқув марказида Шайхонтоҳур туманида жойлашган 10-сонли мактаб ўқувчилари учун “Ватан ҳимояси – олий бурч” шиори остида очиқ эшиклар куни тадбири ўтказилиши ташкиллаштирилди.
Тадбир давомида ўқувчилар, марказда тингловчилар учун яратилган шароитлар, спорт тўгараклари, қурол-аслаҳа ҳамда махсус техникалар, хизмат отлари, уларнинг вазифалари билан яқиндан танишиш билан биргаликда, ўқув қуролларини тўлиқсиз қисимларга ажратиш ва йиғиш борасида амалий машғулотларни ўзлари томонидан бажариб кўриш имкониятига эга бўлдилар.

AN OPEN DAY WAS ORGANIZED UNDER THE SLOGAN "PROTECTING THE MOTHERLAND IS THE HIGHEST DUTY"
A number of purposeful works are being carried out in our country to educate young people who are the masters of our future in the spirit of military patriotism, as well as to ensure their spiritual, psychological and physical development.
An example of such work can be an open day under the slogan "Protecting the Motherland is the highest duty" at the Tashkent regional Training Center of the National Guard of the Republic of Uzbekistan for pupils of school № 10, located in Shaikhantakhur district of the capital.
During the event, pupils got acquainted with the conditions created for the listeners of the center, the sports sections operating here, the special equipment and equipment used by employees, as well as watched the service horses, learned about their purpose and even were able to perform practical exercises on incomplete disassembly and assembly of training weapons.