Миллий гвардия Наманган вилояти бўйича бошқармаси, вилоят "Қўриқлаш" ҳамда Фавқулодда вазиятлар бошқармалари ҳамкорлигида Миллий гвардияга бириктирилган маҳалла ёшлари ва мактаб ўқувчилари учун очиқ эшиклар куни ўтказилди.
Ёшларнинг ватанпарварлик туйғусини кучайтиришга қаратилган тадбир ҳарбий оркестр ижросидаги куй жўрлигида ижро этилган давлат мадҳияси билан очилди.
Шундан сўнг Миллий гвардия ходимларининг жанговар чиқишлари, ёшлар ўртасида ватанпарварлик сифатларини шакллантириш мақсадида мавжуд бўлган ҳарбий анжом-аслаҳалар, ҳарбий техникалар кўргазмаси, чавандозлар мактаби мутахассислари томонидан ташкил этилган от миниш, от устида камондан отиш маҳорат дарслари билан яқиндан таништирилди.
Ташкил этилаётган бу каби тадбирлар келажак авлодни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, улар қалбида Ватанга муҳаббат туйғусини шакллантиришга хизмат қилади.

ОРГАНИЗОВАН ДЕНЬ ОТКРЫТЫХ ДВЕРЕЙ ДЛЯ МОЛОДЕЖИ, ЗАКРЕПЛЕННОЙ ЗА НАЦИОНАЛЬНОЙ ГВАРДИЕЙ
Управление Национальной гвардии по Наманганской области совместно с областными управлениями «Охраны» и по чрезвычайным ситуациям организовали день открытых дверей для молодежи и учащихся школ, закрепленных за Национальной гвардией.
Мероприятие, направленное на укрепление чувств патриотизма, началось с Государственного гимна в исполнении военного оркестра.
Затем вниманию ребят представили демонстрационные выступления сотрудников Национальной гвардии, выставки военной техники и специальных средств, используемых личным составом. Кроме того, специалисты из школы наездников организовали мастер-классы по верховой езде и стрельбе из лука.
Подобные мероприятия способствуют воспитанию подрастающего поколения в духе патриотизма и сопричастности к судьбе Родины.