ХОДИМЛАР ҲАМДА УЛАРНИНГ ОИЛА АЪЗОЛАРИ УЧУН ТЕАТРГА САЁҲАТ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Республикамиз бўйлаб давом этаётган ҳарбий-ватанпарварлик ойлиги доирасида ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзоларини театрларда маданий ҳордиқ чиқазишлари учун шароит яратиб берилмоқда.
Инсон маънавий оламини юксалтиришда, онг ва тафаккурини теранлаштиришда театр санъатининг ўрни беқиёс. Зеро, санъат одамларни эзгуликка чорлайди, яхшиликка ундайди, энг гўзал ҳис-туйғуларни инъом этади. Театр шунчаки оддий томошахона эмас, балки тарбия, маданият, маънавият ва маърифат масканидир.
Куни кеча ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзоларини дам олиш кунини мазмунли ўтказиш мақсадида Андижон вилоят мусиқали драма театрида "Тақдир" номли спектакль намойиш этилди. Тадбирда Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари ва уларнинг оила аъзолари иштирок этди.

ОРГАНИЗОВАН ПОХОД В ТЕАТР ДЛЯ СОТРУДНИКОВ И ИХ СЕМЕЙ
В рамках проводимого по всей республике месячника военного патриотизма создаются условия и организуются культурно-развлекательные мероприятия для сотрудников и их семей.
Место театрального искусства несравненно в развитии и укреплении духовного мира человека, углублении его ума и мышления. Ведь искусство призывает людей к добру, побуждает их творить благородные поступки, дарует самые прекрасные чувства. Также театр – это место образования, культуры, духовности и просвещения.
В целях организации содержательного досуга и проведения с пользой свободного времени сотрудников и их семей на днях в Андижанском областном музыкально-драматическом театре состоялась премьера спектакля «Такдир» («Судьба»). В мероприятии приняли участие сотрудники Управления Национальной гвардии по Андижанской области и Управления «Охраны», а также и члены их семей.