ЎҚУВЧИЛАРНИНГ УМУМТАЪЛИМ ФАНЛАРИ БЎЙИЧА БИЛИМЛАРИ БАҲОЛАНДИ
Куни кеча Андижон гарнизонида жойлашган куч тузулмалар ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг умумтаълим мактабларида таҳсил олаётган 6, 7 ва 8 синфларидаги фарзандлари ўртасида Андижон ҳарбий прокуратураси томонидан ташкил этилган "Ёш математик" ва "Инглиз тили билимдони" кўрик танлови бўлиб ўтди.
Даставвал ўқувчилар мутахассислар томонидан ёши ва танлов йўналишига қараб ажратиб олинди. Танлов қизиқарли ва курашларга бой бўлиб, ёшлар ўз билимларини синовдан ўтказдилар.
Танлов иштирокчилари ҳакамлар ҳайъати томонидан муносиб баҳоланиб, қизғин жараёнларга бой бўлган билимлар беллашувининг якунига кўра Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси ҳарбий хизматчи ва вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ходимларининг фарзандлари фахрли ўринларни эгалладилар. Совриндорларга Андижон ҳарбий прокуратураси томонидан диплом ва қимматбаҳо совғалар тақдим этилди.

PUPILS CHECKED THE LEVEL OF KNOWLEDGE OF GENERAL SUBJECTS
Recently, the Andijan Military Prosecutor's Office organized competitions "Young Mathematician" and "Expert in English" among children of military personnel and employees of military formations in the Andijan garrison studying in grades 6, 7 and 8 of secondary schools.
Experts divided the participants into groups according to their age and area of choice. The contests were full of fun and spectacular moments.
The progress was monitored, and the guys were evaluated by the jury. At the end of the intense competition, the names of the winners became known, who were awarded diplomas and valuable gifts from the Andijan Military Prosecutor's Office.