ЎҚУВЧИЛАР УЧУН ЯНГИ ИМКОНИЯТЛАР НАМОЙИШИ
Ёш авлодни ватанпарварлик руҳида камол топишларини таъминлаш ҳамда уларни Миллий гвардия тизимида профессионал кадрларни тайёрлаш борасида амалга оширилаётган ишлар, эртамиз эгалари учун яратилган шарт-шароитлар билан яқиндан таништириш мақсадида учрашув ташкил этилди.
Миллий гвардия Тошкент минтақавий ўқув марказида “Абдулла Қодирий” ижод мактаби ўқувчилари учун очиқ эшиклар куни тадбири ўтказилди. Унда ўқувчилар марказда тингловчилар учун яратилган шароитлар, ҳарбий техникалар, қурол-аслаҳалар билан яқиндан танишдилар.
Шу билан биргаликда, тадбир давомида “Абдулла Қодирий” ижод мактаби ўқувчиларининг бадиий чиқишлари барчага кўтаринки кайфият бағишлади.

ДЕМОНСТРАЦИЯ НОВЫХ ВОЗМОЖНОСТЕЙ ДЛЯ УЧАЩИХСЯ
Организована встреча с целью воспитания молодого поколения в духе патриотизма, а также ознакомления с проводимой работой по подготовке профессиональных кадров в системе Национальной гвардии и условиями, созданными для молодежи.
В Ташкентском региональном учебном центре Национальной гвардии прошел день открытых дверей для учащихся творческой школы имени Абдуллы Кадыри. Ребята ознакомились с условиями, созданными в центре, а также с военной техникой и вооружением.
В ходе мероприятия также были представлены художественные номера учащихся творческой школы, которые подарили всем приподнятое настроение и придали особую атмосферу встрече.