ЎҚУВЧИЛАР УЧУН ЯНГИ ИМКОНИЯТЛАР НАМОЙИШИ
Ёш авлодни ватанпарварлик руҳида камол топишларини таъминлаш ҳамда уларни Миллий гвардия тизимида профессионал кадрларни тайёрлаш борасида амалга оширилаётган ишлар, эртамиз эгалари учун яратилган шарт-шароитлар билан яқиндан таништириш мақсадида учрашув ташкил этилди.
Миллий гвардия Тошкент минтақавий ўқув марказида “Абдулла Қодирий” ижод мактаби ўқувчилари учун очиқ эшиклар куни тадбири ўтказилди. Унда ўқувчилар марказда тингловчилар учун яратилган шароитлар, ҳарбий техникалар, қурол-аслаҳалар билан яқиндан танишдилар.
Шу билан биргаликда, тадбир давомида “Абдулла Қодирий” ижод мактаби ўқувчиларининг бадиий чиқишлари барчага кўтаринки кайфият бағишлади.

DEMONSTRATION OF NEW OPPORTUNITIES FOR PUPILS
A meeting was organized with the aim of educating the younger generation in the spirit of patriotism, as well as familiarization with the ongoing work on training professional personnel in the National Guard system and the conditions created for young people.
The Tashkent Regional Training Center of the National Guard hosted an open day for pupils of the Abdulla Kadyri Creative School. The children got acquainted with the conditions created in the center, as well as with military equipment and weapons.
During the event, artistic performances of students of the creative school were also presented, which gave everyone an upbeat mood and gave a special atmosphere to the meeting.