Қонун устуворлиги – тараққиёт гарови!
Конституциянинг 32 йиллиги муносабати билан Миллий гвардия Андижон вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида "Конституция билан кучлимиз, биргаликда қудратлимиз" шиори остида давра суҳбати ўтказилди. Суҳбатда Фарғона ҳарбий суди, вилоят ҳарбий прокуратураси масъуллари ва ўқувчи ёшлар иштирок этди.
Мазкур тадбирда Конституциянинг аҳамияти ва унинг мамлакатимиз ҳаётидаги ўрнига эътибор қаратилди. Суҳбатда иштирокчилар Конституциянинг демократик қадриятлар, инсон ҳуқуқлари ва эркинликлари, жамоат тинчлиги ва ҳуқуқий давлатни барпо этишдаги ролини айтиб ўтилди.
Шу муносабат билан Фарғона ҳарбий суди раиси Ш.Хашимов ўз сўзида Конституциянинг ҳар бир фуқарога бирдек ҳуқуқ ва имкониятлар яратишдаги аҳамиятини, давлат ҳокимиятининг манфаатларини ҳимоя қилишга қаратилган қонунларнинг аниқ ва аниқ амалга оширилишини айтиб ўтди.
Тадбирни ўтказиш орқали ёшларнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш ва уларда мамлакатимизга бўлган севги ва садоқатни тарбиялашга эътибор қаратилди.

Верховенство закона – основа развития!
По случаю 32-летия Конституции в Управлении «Охрана» Андижанской области состоялся круглый стол под лозунгом «С Конституцией мы сильны, вместе мы могущественны» с участием представителей, Ферганского военного суда, Андижанской областной Военной прокуратуры и студентов.
Данное мероприятие было посвящено важности Конституции и ее месту в жизни нашей страны. В ходе беседы участники отметили роль Конституции в утверждении демократических ценностей, прав и свобод человека, общественного мира и верховенства закона.
Наряду с этим председатель Ферганского военного суда Ш.Хашимов в своем выступлении отметил важность Конституции в создании равных прав и возможностей для каждого гражданина, четкое исполнение законов, направленных на защиту интересов народа и укрепление государственной власти.
При проведении мероприятия было уделено внимание повышению правовой грамотности молодежи, привитию ей любви и верности к нашей стране.