"Қўриқлаш" бош бошқармаси тизимларида хизмат қилаётган ходимларнинг ҳуқуқий билимларини ошириш, улар орасида мустаҳкам хизмат ва ижрочилик интизомини мустаҳкамлаш мақсадида бир қатор учрашувлар ташкил қилинмоқда.
Жумладан, куни кеча Жиззах вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари ҳамда уларнинг оила аъзолари иштирокида, шахсий таркиб орасида турли кўринишдаги ҳуқуқбузарликларни олдини олиш, ходимларнинг ҳаёти ва соғлигини асраш, шунингдек, йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш борасида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда масъуллар томонидан ходимларга хизмат интизомига амал қилишлари, қонунчиликда ходимларга берилган ваколатлар, мажбуриятлар ҳамда уларнинг ўзлари ва оила аъзоларининг ижтимоий ҳимояси борасида амалга оширилаётган ишлар юзасидан сўз юритишди.
Тадбир сўнгида ходимларнинг қизиқтираётган саволларга батафсил тушунчалар бериб ўтилиб, намунали хизмат кўрсатаётган бир қатор ходимлар ҳамда уларнинг ота-оналари ташаккурномалар билан тақдирланди.

OFFICIAL DISCIPLINE IS ON THE AGENDA
A number of events and meetings are organized in order to increase the legal knowledge of employees serving in the systems of the Main Directorate of "Protection", to maintain firm official and executive discipline.
For example, the other day, with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of the Jizzakh region and their families, a meeting was held aimed at suppressing violations of the rule of law, protecting the health of employees, as well as ensuring law and order and road safety.
During the meeting, the speakers spoke about the importance of maintaining firm official discipline, informed those present about the powers and responsibilities provided for by law, and also familiarized with the ongoing work on social protection of personnel and their families.
At the end of the event, detailed answers were given to the questions of the meeting participants, after which a number of employees who distinguished themselves by exemplary service and their parents were awarded letters of thanks from the management of the department.