"Қўриқлаш" бош бошқармаси тизимларида хизмат қилаётган ходимларнинг ҳуқуқий билимларини ошириш, улар орасида мустаҳкам хизмат ва ижрочилик интизомини мустаҳкамлаш мақсадида бир қатор учрашувлар ташкил қилинмоқда.
Жумладан, куни кеча Жиззах вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари ҳамда уларнинг оила аъзолари иштирокида, шахсий таркиб орасида турли кўринишдаги ҳуқуқбузарликларни олдини олиш, ходимларнинг ҳаёти ва соғлигини асраш, шунингдек, йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш борасида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда масъуллар томонидан ходимларга хизмат интизомига амал қилишлари, қонунчиликда ходимларга берилган ваколатлар, мажбуриятлар ҳамда уларнинг ўзлари ва оила аъзоларининг ижтимоий ҳимояси борасида амалга оширилаётган ишлар юзасидан сўз юритишди.
Тадбир сўнгида ходимларнинг қизиқтираётган саволларга батафсил тушунчалар бериб ўтилиб, намунали хизмат кўрсатаётган бир қатор ходимлар ҳамда уларнинг ота-оналари ташаккурномалар билан тақдирланди.

НА ПОВЕСТКЕ ДНЯ – СЛУЖЕБНАЯ ДИСЦИПЛИНА
В целях повышения правовых знаний сотрудников, проходящих службу в системах Главного управления «Охраны», поддержания твердой служебной и исполнительской дисциплины организуется ряд мероприятий и встреч.
Так, например, на днях с участием сотрудников Управления «Охраны» Джизакской области и их семей состоялась встреча, направленная на пресечение нарушений законности, охрану здоровья сотрудников, а также обеспечение правопорядка и безопасности дорожного движения.
В ходе встречи выступившие с речью рассказали о важности поддержания твердой служебной дисциплины, проинформировали присутствующих о предусмотренных законодательством полномочиях и обязанностях, а также ознакомили с проводимой работой по социальной защите личного состава и их семей.
В завершение мероприятия даны подробные ответы на интересующие вопросы участников встречи, после чего ряд сотрудников, отличившихся образцовой службой, и их родители были награждены благодарственными письмами от руководства управления.