Куни кеча Тошкент вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси шахсий таркиби иштирокида навбатдаги профилактик учрашув ўтказилди. Сўз олганлар сўнгги ойларда қўриққа олинган объектларда назоратни кучайтириш, техник қўриқлаш воситаларининг иш ҳолатини назоратга олиш, тезкор ҳаракатланувчи гуруҳ экипажининг ташвиш хабари бўйича белгиланган манзилга вақтида етиб боришини назорат қилиш каби бир неча йўналишларда амалга оширилаётган ишлар таҳлил қилинди.
Шунингдек, шахсий таркибнинг маънавий-ахлоқий ҳамда уларнинг психоэмоционал ҳолатини янада мустаҳкамлаш, назорат ўтказиш постларида ҳушёрликни кучайтириш, тамагирлик ва коррупцион ҳолатларга йўл қўймаслик, хизматни виждонан ва сидқидилдан олиб боришга аҳамият қаратишлари таъкидланди.
Бундан ташқари, масъуллар қонунчиликка киритилаётган ўзгариш ва қўшимчалар ҳақида маълумотлар беришди. Баҳс ва мунозараларга бой тарзда ўтган учрашув сўнгида келгусида амалга оширилиши мақсад қилинган истиқболли режалар ҳам белгилаб олинди.

ANOTHER PREVENTIVE MEETING WITH THE PARTICIPATION OF PERSONNEL
A few days ago, another preventive meeting was held with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of Tashkent region. The speakers analyzed the work done in the past year, discussed aspects that make it possible to strengthen control at protected facilities, as well as the state of security equipment and timely processing of the alarm signal by the crew of the rapid response team.
At the same time, it was emphasized that more attention should be paid to strengthening the moral, ethical and psycho-emotional state of personnel, increasing vigilance, suppressing cases of corruption and gambling.
Those responsible provided information about changes and innovations in the legislation. At the end of the meeting, long-term plans were discussed and the stages of their implementation were determined.