Хоразм вилоятида Қўриқлаш бошқармаси фаолияти бўйича ўтказилган комплекс текширув натижалари муҳокама этилди
Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг 2025 йил 7 мартдаги 90-сонли фармойишига асосан, ИИВ ишчи гуруҳи томонидан Хоразм вилоятидаги 12 та шаҳар ва туман Қўриқлаш хизматларининг фаолияти комплекс инспекторлик текширувидан ўтказилди.
Ўрганишлар давомида Қўриқлаш хизматлари фаолиятининг ҳозирги ҳолати таҳлил қилиниб, уни янада такомиллаштириш, хизмат самарадорлигини ошириш ҳамда тизимдаги ташкилий-амалий ишлар сифатини яхшилаш бўйича амалий тавсиялар ишлаб чиқилди.
Текширув натижалари бўйича Қўриқлаш Департаменти бошлиғи, подполковник Б.Иногамов раҳбарлигида Хоразм вилояти Қўриқлаш бошқармасида йиғилиш ўтказилди.
Йиғилишда аниқланган камчиликлар таҳлил қилинди ва уларни бартараф этиш бўйича масъул шахсларга аниқ вазифалар юклатилди. Шунингдек, хизмат фаолиятини янада такомиллаштириш, ходимларнинг малакасини ошириш ва қонунбузарликларнинг олдини олиш бўйича устувор йўналишлар белгилаб олинди. Йиғилиш якунида бир гуруҳ ходимларга навбатдаги махсус унвонлар топширилди.

The results of the comprehensive work carried out to analyze the activities of the Directorate of Protection of Khorezm region were discussed
According to the order of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan № 90 dated March 7, 2025, a working group of the Ministry of Internal Affairs conducted a comprehensive inspection of the activities of 12 cities and districts Protection departments of Khorezm region.
During the studies, the current state of the Protection services was analyzed and practical recommendations were developed for its further improvement, increasing the efficiency of the service and improving the quality of organizational and practical work in the system.
According to the results of the inspection in the Directorate of Protection of Khorezm region under the leadership of the head of the Department of Protection, Lieutenant Colonel B. Inogamov held an extended meeting.
The identified shortcomings were analyzed at the meeting and specific tasks were set for those responsible to eliminate them. Priority areas have also been identified for further improvement of the serviceʼs activities, staff training and crime prevention. Following the meeting, a group of employees were awarded regular special ranks.