Хоразм вилоятида Қўриқлаш бошқармаси фаолияти бўйича ўтказилган комплекс текширув натижалари муҳокама этилди
Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг 2025 йил 7 мартдаги 90-сонли фармойишига асосан, ИИВ ишчи гуруҳи томонидан Хоразм вилоятидаги 12 та шаҳар ва туман Қўриқлаш хизматларининг фаолияти комплекс инспекторлик текширувидан ўтказилди.
Ўрганишлар давомида Қўриқлаш хизматлари фаолиятининг ҳозирги ҳолати таҳлил қилиниб, уни янада такомиллаштириш, хизмат самарадорлигини ошириш ҳамда тизимдаги ташкилий-амалий ишлар сифатини яхшилаш бўйича амалий тавсиялар ишлаб чиқилди.
Текширув натижалари бўйича Қўриқлаш Департаменти бошлиғи, подполковник Б.Иногамов раҳбарлигида Хоразм вилояти Қўриқлаш бошқармасида йиғилиш ўтказилди.
Йиғилишда аниқланган камчиликлар таҳлил қилинди ва уларни бартараф этиш бўйича масъул шахсларга аниқ вазифалар юклатилди. Шунингдек, хизмат фаолиятини янада такомиллаштириш, ходимларнинг малакасини ошириш ва қонунбузарликларнинг олдини олиш бўйича устувор йўналишлар белгилаб олинди. Йиғилиш якунида бир гуруҳ ходимларга навбатдаги махсус унвонлар топширилди.

Обсуждены результаты проведенной комплексной работы по анализу деятельности Управления охраны Хорезмской области
В соответствии с приказом Министерства внутренних дел Республики Узбекистан № 90 от 7 марта 2025 года проведена комплексная инспекторская проверка деятельности охранных подразделений Хорезмской области. Проверка осуществлялась рабочей группой МВД и охватила 12 городских и районных отделов охраны региона.
В ходе инспекции был тщательно проанализирован уровень работы охранных служб, на основе полученных данных разработаны практические рекомендации по оптимизации их деятельности. Особое внимание уделялось повышению эффективности службы и совершенствованию организационно-практической работы в системе.
По результатам проверки состоялось заседание в Управлении охраны Хорезмской области под председательством начальника Департамента Охраны подполковника Б. Иногамова.
На совещании были детально рассмотрены выявленные недочеты, определены конкретные меры по их устранению и установлены ответственные исполнители. Кроме того, обозначены приоритетные направления развития службы, включая повышение профессиональной подготовки сотрудников и профилактику правонарушений. В завершение мероприятия ряду сотрудников были присвоены очередные специальные звания.