Фуқароларнинг тинч ва осойишта ҳаётини таъминлаш, ҳуқуқ ва эркинликларини кафолатли ҳимоя қилиш – ички ишлар тизимининг бош вазифаларидир
Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар органлари фаолиятининг бош мақсади – “Инсон қадри учун” тамойилига амал қилишдир. Фуқароларнинг тинч ва осойишта ҳаётини таъминлаш, уларнинг ҳуқуқ ва эркинликларини кафолатли ҳимоя қилиш, жамиятда адолат ва қонун устуворлигини мустаҳкамлаш – ички ишлар тизимининг бош вазифаларидан ҳисобланади.
Шу мақсадда Бухоро вилояти Қўриқлаш бошқармасида хизмат интизоми, қонунчиликка қатъий риоя қилиш ва фуқароларнинг ҳуқуқларини ишончли ҳимоя қилиш масалаларига бағишланган профилактик учрашув ўтказилди. Тадбирда бошқарма раҳбарияти, хизмат олиб бораётган ходимлар иштирок этди.
Учрашувда Қўриқлаш хизмати ходимларининг кундалик фаолиятида хизмат интизомига сўзсиз амал қилиш, ҳар бир вазифани виждонан бажариш, одоб-ахлоқ қоидаларига қатъий риоя этиш зарурлиги таъкидланди. Чунки ҳар бир ходимнинг ҳалол хизмат қилиши, фуқаролар билан мулоқотда самимий ва масъулиятли ёндашиши – одамлар ишончини қозонишнинг асосий гаровидир.

Ensuring a peaceful and peaceful life of citizens, guaranteed protection of their rights and freedoms are the key tasks of the internal affairs system of the Republic of Uzbekistan
The main purpose of the internal affairs bodies is to implement the principle "In the name of human honor and dignity." This includes ensuring public order, protecting the rights and freedoms of citizens, and strengthening the rule of law and justice in society.
As part of this work, a preventive meeting was held in the Directorate of Protection of Bukhara region on issues of service discipline, compliance with legislation and protection of citizensʼ rights. The event was attended by the management of the department and personnel.
At the meeting, special attention was paid to the need for strict observance of official discipline, conscientious performance of official duties and following the rules of professional etiquette. It was emphasized that the honest service of each employee and a responsible attitude towards communicating with citizens are the main factors in building public confidence in the internal affairs bodies.