МИЛЛИЙ ҒУРУР – МЕНТАЛИТЕТИМИЗГА ЁД ҒОЯЛАРГА ҚАРШИ МУСТАҲКАМ ИММУНИТЕТ
Миллий гвардия Тошкент шаҳар "Қўриқлаш" бошқармасида "Тотализатор ўйинлар ва психотроп дорилар аср вабоси" мавзусида учрашув ташкил этилди. Тадбирда Жамоат хавфсизлиги университети психология фанлари докторлари ҳамда "Қўриқлаш" хизмати ходимлари иштирок этишди.
Йиғилганларга бугунги кунда глобал муаммолардан бирига айланиб улгурган тотализатор ўйинлари ва ёшларни ўз домига тортаётган турли психотроп моддаларнинг аянчли оқибатлари ҳақида тушунтириш ишлари олиб борилди. Ушбу иллатларнинг инсон ҳаётига ва унинг психологиясига бўлган салбий таъсири ҳаётий мисоллар билан келтирилди. Шунингдек, фарзандлар тарбиясида эътибор қаратилиши лозим бўлган муҳим жиҳатлар санаб ўтилди ҳамда ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, спортга, санъатга бўлган қизиқишларини янада оширишга жиддий эътибор қаратиш кераклиги таъкидланди.
Тадбир давомида "Қўриқлаш" хизмати ходимларининг хизмат интизомига риоя этиши, белгиланган вазифаларни ўз вақтида бажаришлари юзасидан тегишли кўрсатмалар берилди.

НАЦИОНАЛЬНАЯ ГОРДОСТЬ – КРЕПКИЙ ИММУНИТЕТ ПРОТИВ ЧУЖДЫХ НАШЕМУ МЕНТАЛИТЕТУ ИДЕЕЙ
В Управлении «Охраны» Национальной гвардии города Ташкента организована встреча на тему «Игры на тотализаторе и психотропные препараты – чума века». В мероприятии приняли участие доктора психологических наук Университета общественной безопасности и сотрудники службы «Охрана».
Выступившие с речью рассказали о печальных последствиях игр на тотализаторах, ставших сегодня одной из глобальных проблем, а также о воздействии различных психотропных веществ на жизнь и психологию человека. Кроме того, перечислены важные аспекты, на которые следует обращать внимание в процессе воспитания подрастающего поколения. Подчеркнуто, что организация содержательного досуга молодежи, дальнейшее повышение их интереса к спорту и искусству является основной задачей нынешнего времени.
В ходе мероприятия сотрудникам службы «Охрана» даны соответствующие указания по соблюдению служебной дисциплины и своевременному выполнению поставленных задач.