“ХАЛҚ ВА АРМИЯ – БИР ТАНУ БИР ЖОН!”
Ёшларни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, уларнинг бўш вақтлари мазмунли ташкил этиш, шунингдек ҳарбий касбга қизиқтириш мақсадида республикамиз бўйлаб турли спорт ва маданий-маърифий тадбирлар ўтказилмоқда.
Бу каби тадбирларнинг навбатдагиси Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан "Халқ ва армия – бир тану бир жон!" шиори остида ташкил этилди.
Қизиқарли ва таассуротларга бой ўтган тадбирда Андижон вилоятининг Пахтаобод туманида жойлашган 6-умумтаълим мактаби ўқувчилари иштирок этишди. Дастлаб ёшларга ватанпарварлик сифатларини ошириш мақсадида Миллий гвардия ходимлари томонидан хизмат ўташда фойдаланилиб келинаётган ҳарбий анжом-аслаҳалар кўргазмаси ҳамда Тигр лақабли хизмат итининг қизиқарли чиқишлари намойиш этилди.
Шундан сўнг, ўғил-қизларнинг жисмоний тарбия ва спортга бўлган қизиқишларини кучайтириш, улар ўртасида соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилиш мақсадида спортнинг шахмат ва шашка, арқон тортиш, тош кўтариш ҳамда армрестлинг турлари бўйича мусобақалар ташкил этилди.

«НАРОД И АРМИЯ – ОДНО ТЕЛО И ОДНА ДУША!»
В целях воспитания молодежи в духе патриотизма, проведения свободного времени с пользой, а также вовлечения в профессию военного по всей нашей республике проводятся различные спортивные и культурно-просветительские мероприятия.
Очередное подобное мероприятие организовано по инициативе Управления Национальной гвардии по Андижанской области и Управления «Охраны» под лозунгом «Народ и армия – одно тело и одна душа!».
В мероприятии, насыщенном зрелищными и воодушевляющими моментами, участвовали ученики общеобразовательной школы № 6, расположенной в Пахтаабадском районе Андижанской области. Вниманию ребят представили выставку военной техники и специальных средств, используемых сотрудниками Национальной гвардии во время службы, а также интересное выступление служебной собаки по кличке Тигр.
Кроме того, в целях повышения интереса юношей и девушек к физическому воспитанию и спорту, пропаганды среди них здорового образа жизни организованы соревнования по шахматам и шашкам, перетягиванию каната, поднятию гирь и армрестлингу.