КОНСТИТУЦИЯ КУНИГА БАҒИШЛАНГАН КЎРГАЗМАЛИ ТАДБИР ЎТКАЗИЛДИ
8 декабрь – Ўзбекистон Республикаси Конституцияси куни муносабати билан Сурхондарё вилоятида “Конституция кўчаси” деб номланган рамзий йўлакча ташкил этилди.
Унда Миллий гвардия Сурхондарё вилояти бўйича бошқармаси ҳамда вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси, ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ва бошқа тегишли мутасадди ташкилотлар ўзларининг фаолиятлари ҳақида кўргазмали чиқишлар қилиб, автотранспорт ва техник воситалари билан иштирок этишди.
Ўтказилган тадбирлар давомида Конституциямизнинг яратилиши, такомиллаштириш босқичларини ифода этадиган “Конституция тарихи” бурчаги ва фотокўргазмаси, Бош қомусимизни ўргатиш бўйича замонавий методика асосида тайёрланган дарсликлар, ўқув қўлланмалари ва махсус адабиётлар кўргазмаси, баннерлар ҳамда бошқа кўргазмали материаллар жойлаштирилди.
Ташкил этилган тадбир давомида иштирокчилар ўзларини қизиқтирган саволларига мутахассислар томонидан тегишли маълумотлар олишди.

AN EVENT DEDICATED TO THE CONSTITUTION DAY HAS BEEN ORGANIZED
On the occasion of December 8, the Day of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, a symbolic trail called "Constitution Street" was created in Surkhandarya region.
The event was attended by the National Guard Department for Surkhandarya region and the regional Directorate of "Protection", law enforcement agencies and other relevant official organizations.
During the event, the corner "History of the Constitution" was founded and a photo exhibition representing the stages of creation and improvement of our Constitution, an exhibition of textbooks, textbooks and special literature prepared on the basis of modern teaching methods, banners and much more.
At the end of the event, the participants received detailed information from specialists on all their questions.