"Ипак ва зираворлар" халқаро фестивалида фуқаролар хавфсизлиги ва жамоат тартиби таъминланмоқда
Бухоро шаҳрида анъанавий тарзда ўтказиб келинаётган "Ипак ва зираворлар" халқаро фестивали давомида ички ишлар органлари ходимлари бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи тузилмалар билан ҳамкорликда юқори ташкилий савияда хизмат олиб бормоқда.
Бу борада фестиваль иштирокчилари ва меҳмонларининг хавфсизлигини таъминлаш, жамоат тартибини сақлаш, тадбир ўтказиладиган ҳудудда йўл ҳаракати хавфсизлигини назорат қилиш, жумладан, тўхташ жойларини тартибга солиш ва йўл ҳаракати қоидаларига риоя этилишини назорат қилишга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Ходимларнинг саъй-ҳаракатлари билан юқори стандартларига мос келадиган тадбир тинч ва тартибли муҳитда ўтмоқда.

На Международном фестивале «Шёлк и специи» обеспечены надёжная безопасность и порядок
Во время традиционно проводимого в Бухаре Международного фестиваля «Шелк и специи» сотрудники органов внутренних дел совместно с другими правоохранительными структурами работают на высоком организационном уровне.
В частности, обеспечивают комплексную безопасность участников и гостей фестиваля, уделяя особое внимание поддержанию общественного порядка и защите жизни и здоровья граждан. Особое внимание уделяется контролю за безопасностью дорожного движения в районе проведения мероприятия, включая регулирование парковки и контроль за соблюдением правил дорожного движения.
Благодаря их усилиям мероприятие проходит в спокойной и упорядоченной обстановке, соответствующей высоким стандартам организации, созданы все условия для комфортного и безопасного пребывания всех участников фестиваля.